برنامه نویسی اندروید بدون جاوا (b4a)

آیا میشه بدون یادگیری جاوا برنامه نویسی اندروید رو در سطح بالا فرا بگیریم؟ این رو هم بگم که من قبلا html و css کاملا و همچنین پایتون رو تاحدوی بلدم و منظورم اینه که آشنایی با برنامه نویسی دارم. و اگه حالا بخوام بدون جاوا مستقیم برم سراغ اندروید آیا به مشکل جدی میخورم یا نه؟ و درضمن این که اگه یه توضیح درباره زیان basic4android بدین که بدون نیاز به جاوا میشه باهاش برنامه اندرویدی نوشت بدین. و این که وقتی با b4a میشه سریع تر و راحت تر برنامه اندرویدی نوشت چرا گوگل جاوا رو به عنوان زبان رسمی اندروید معرفی میکنه! آیا واقعا b4a تمام قابلیت های جاوا رو داره؟؟!! ببخشید که طولانی شد. همه رو یه جا پرسیدم خیال خودم رو راحت کردم :)

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام. شدیدا توصیه می کنم که این کار را نکنید. روش های هیبردی مثل توسعه اپ اندروید توسط جاوا اسکرپیت، اچ تی ام ال و سی اس اس و روش هایی همچون basic4android به هیچ وجه برای نوشتن اپ های نیتو و حرفه ای مناسب نیستند.
sokanacademy forum
اقای مرادی ،نمی خواهم رو حرفتون حرف بزنم،بله برای شروع من هم توصیه نمی کنم،ولی بعد از یادگیری اولیه و رد کردن ،junior level چرا که نه!ولی من بعد از جاوا Qt رو تست کردم،خیلی ازش راضی هستم،می دانید که اسکایپSkype ، قندشکن تور بروزرTor،سرویس wallet بیت کویین راباQt نوشته اند،ویژگی کیوت دارد همه پلتفورم های رومیزی،موبایلی و... پشتیبانی می کنه.کیوت یک بحث داره به نام Extras یعنی علی رغم کد نویسی با سی پلاس پلاس،جاوا اسکریپت،سی اس اس،کیو ام ال شما می توانید زبان بومی پلتفورم مثلا جاوا برای اندروید در اپ خودت استفاده کنی.کلا سرعت توسعه را خیلی زیاد می کنه.
sokanacademy forum
آقا مرادی میشه یه لطفی بکنی بکم بیشتر توضیح بدی که چرا basic4android بد! چون در سایت رسمی b4x نوشته که شرکت هایی مثل nasa , IBM , HP دارن ازش استفاده میکنن. البته در مورد نوشتن برنامه های اندرویدی با html و css قبلا شنیدم و اینکه میگن چون با مرورگر داخلی اجرا میشه سرعت بالایی نداره. ولی چرا basic4android بد ؟؟؟!!!!
online-support-icon