اجرا برنامه های جاوا در کامپیوتر

سلام به همه دوستان...میخواستم بدونم برای اینکه بتونم برنامه های جاوا رو توی کامپیوتر اجرا کنم چه چیزهایی لازمه؟ با توجه به اینکه من jdk ,jre  توی کامپیترم نصبه .خب از اون جایی که برنامه های جاوا توی همه سیستم عاملها با وجود jdk/jre اجرا میشن حالا اینجا دو تا سوال پیش میاد اینکه:1-من یه گوشی قدیمی دارم (k750i)که سیستم عاملش جاواس حالا اگه بخوام اون برنامه توی کامپیترم اجرا بشه باید چیکار کنم؟آیا اصلا اجرا میشه؟2-چطور باید برای موبایل با سیستم عامل جاوا برنامه بنویسم؟آیا باید با نسخه خاصی از جاوا این کارو انجام بدم؟یا اینکه ابزار خاصی لازم داره؟     باتشکرفراوان

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام،گوشی های با سیستم عامل جاوا مال زمانی است،که شرکت سان میکرو سیستم جاوا را ساخته بود،یک نسخه مخصوص موبایل داشت به نام J2ME ،که این بازی ها یک پسوند jar داشت. بعد شرکت سان را فروختند به اوراکل: این اوراکل جاوا را بهبود بخشید اومد جاوا را سه بخش اصلی تقسیم کرد: JAVA ME
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
ممنون از جواب کاملتون.والا منم دارم نسخه های جدید جاوا رو کار میکنم فقط چون گوشیمو که قدیمی بودو دیدم از روی کنجکاوی میخواستم بدونم آیا فرقی با این جاوایی که الان داریم کار میکنیم داره یا نه که جوابمو گرفتم .بازم خیلی خیلی ممنون از جوابتون.
online-support-icon