مشکل بالا نیامدن اندروید استودیو علیرغم تعریف JDK_HOME در قسمت Environmental variables

با سلام

مدتیه با این مشکل درگیریم دیگه واقعا اعصابم بهم ریخته

تا دو روزی پیش اندروید استودیو براحتی بالا میومد ولی یه دفه دیگه بالا نمیاد!

برنامه رو پاک کردم و ANdroid studio bundle رو نصب کردم پس از نصب براحتی بالا اومد ولی بعد از یه بار بشتن دیگه بالا نیومد!

نمیدوم مشکل از چیه

(JDK_HOME به درست تعریف شده)

خواهشا اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه کمک کنه

ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

سلام  ایا jdk  و استدیو هر دو 64bit  هستند ؟

sokanacademy forum

هر دو 32 بیت

(64 بیت امکان نصب رو سیستم 32 بیت رو دارند؟)

[URL=http://uupload.ir/view/opxe_capture.jpg][IMG]http://uupload.ir/files/opxe_capture_thumb.jpg[/IMG][/URL]

این ارور یعنی چی؟

من که Jre تعریف نکردم!

Failed to create JVM: error code -4.JVM Path: C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_51\jreIf you already have a 32-bit JDK installed, define a JAVA_HOME variable in Computer > System Properties > System Settings > Environment Variables.NOTE: Do *not* choose a Java "JRE". You need to point to a full JDK,otherwise the IDE may fail to start.See http://tools.android.com/knownissues for more details.

sokanacademy forum

در قدم اول وارد cmd شوید و کلمه java را وارد کنید ، اگر مشخصات jdk بالا امد شما JAVA_HOME\bin  را درست تعریف کرده اید (JAVA_HOME همان دایرکتوری جاواس که در path تعریف می شود  )

در گام دوم چک کردن jdk 32 یا 64 شماست

ساده ترین راه برای فهمیدن اینکه jdk شما 32bit است زدن دستور زیر در cmd است

java -d32

اگر خطا داد jdk شما 64bit و اگر نداد و مشخصات  idk   شما بالا امد انوقت مطمئن باشید کار را به درستی انجام دادید و مشکل از android studio شماست

ضمنا شما باید در فولدر bin اندروید استیو خود از Studio.exe وارد شوید نه از Studio64.exe

sokanacademy forum

JAVA_HOME درست تعریف شده بود (در قسمت system variables از پنجره Environment Variables آدرس

C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_66 )

جاوا هم 32 بیت است.

وررژن های مختلف استودیو هم امتحان میکنم مشکل حل نمیشه

دیگه واقعا مستاصل شدم

sokanacademy forum

در قسمت system variables از پنجره Environment Variables قسمتی است به نام path فن را باز کرده و اگر ادرسی از جاوا قبلی شما (که در ارور بالا 1.7) است را پاک کرده و ادرس فولدر bin جاوا فعلی شما که 1.8 است را وارد کنید (در سیستم شما C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_66\bin )

sokanacademy forum

متغیر ها درست تعریف شدن

در مسیر path جاوا 1.7 وجود نداره

بعد از کلی کش و قوس رفتن متوجه شدم اندروید استودیو 1.1 رو سیستم بالا میاد

ولی با نصب اندروید استودیو 2.2 هیچ  اتفاقی نمیفته، یعنی با کلیک رو ایکون studio.exe هیچ اروری نشون داده نمیشه

منتها مشکل اینجاست که اخرین بار پروژه مو با اندروید 2.2 ویرایش کردم و دیگه اندروید 1.1 پروژه مو نمیشناسه!

(چرا تو پوشه bin ایکن studio.bat ندارم، ظاهرا با کلیک رو اون میشه به یه چیزایی رسید)

sokanacademy forum

با دانلود Android Studio 2.3 Canary2 مشکل حل شد. یعنی بعد از نصبش بلافصاله با کلیک رو ایکون studio.exe برنامه بالا میاد ولی وقتی برنامه بستم باز همون مشکل اولیه رو دارم (بعد از کلیک رو ایکون هیچ اتفاقی نمیفته!)

sokanacademy forum

دیگه از علم بنده خارج است باید ببینم سیستم و نرم افزار شما رو

online-support-icon