کمک برای مقایسه بین زبان برنامه نویسی جاوا، متلب، پایتون، سی شارپ

سلام دوستان

خسته نباشید

من زبان برنامه نویسی جاوا رو تا حدودی یاد گرفتم ولی یه سوالی برام پیش اومده

توی زبان برنامه نویسی جاوا میشه کارهای گرافیکی انجام داد البته منظورم کد نویسیش نیست منظورم نرم افزار جانبی scene builder هست که اعمال کارهای گرافیکی رو خیلی راحت تر از نوشتن کدهای مربوطه فراهم میکنه. میخواستم بپرسم توی این زمینه، نرم افزار پایتون و متلب و سی شارپ هم قوی هستن؟ و اصلا میشه کارهای گرافیکی رو مثل scene builder یا fx راحت انجام داد یا فقط میشه کد نویسی کرد؟

سوال دیگم هم اینه که بین جاوا و پایتون و متلب و سی شارپ کدوم یکی کاملتر و راحت تره (مخصوصا توی کارهای گرافیکی)

ممنون از لطفتون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام کلا بحث گرافیکی باید دقیق مشخص بشه..

همه اون ها ابزار ها Quick Designer دارند،ولی هرکدام کاربرد خودش دارد

متلب و جاوا چندان برای نرم افزار های دکستاپی جالب نیست

سی شارپ برنامه های دکستاپ داخل ویندوز بهترینه

متلب  برای کار های مهندسی و علمی وپژوهشی  بدرد کارهای دکستاپی نمی خوره

جاوا بعد سی شارپ برای برنامه ویندوزی

برای گرافیک بازی سی پلاس پلاس،سی ،

پایتون هم به نظرم بعد جاوا...

راحتی سی شارپ راحت تر از جاوا

sokanacademy forum

ممنون از پاسختون.

من فوق لیسانس مهندسی معدن دارم و توی این زمینه با جاوا یه نرم افزار تحت ویندوز نوشتم، برای اینکار از scene builder کمک گرفتم که یکی از کلاسهای جاواست، دلیل اصلی اینکه اول رفتم طرف جاوا، این هست که میخواستم وارد برنامه نویسی اندروید بشم، چون میخوام هم بتونم نرم افزارهای دسکتاپی بنویسم هم اندرویدی (تو رشته خودم).

با این توضیحات، باید جاوا یاد بگیرم دیگه درسته؟ چون تا اونجایی که اطلاع دارم با زبان برنامه نویسی دیگه مثل سی شارپ و پایتون و ... نمیشه تو اندروید کار کرد یا خروجی اندروید گرفت درسته؟

با توضیحاتی که شما دادید، بنظرم میرسه ک منظور شما از دسته بندی، راحتی کار توی هر زمینه است و به طور کلی میشه از همه زبان های برنامه نویسی همه جوره استفاده کرد و فقط در راحتی کار و یا پیچیدگی وار با هم فرق دارند (به جز متلب که فقط بدرد کارهای پژوهشی میخوره) درست متوجه شدم؟

sokanacademy forum

کلا سی شارپ وجاوا برای این کارها (کارهای دکستاب)عالی هستند ورقیب ندارند ....

با توجه به قصد اندروید کار کردن،جاوا گزینه خوبی است.

ولی سی شارپ از جاوا سرعتش بالاتر بوده و سی پلاس پلاس از هردو بیشتر پس برای کار هایی خیلی سریع و پردازش سنگین هنوز سی پلاس پلاس حرف اول را می زند. اکر سرعت خیلی زیاد احتیاج نباشه جاوا یکی از بهترین گزینه هاست.

بعد هم بهترین زبان وجود ندارد،هرکدام معایب و مزایای خودش را دارد.

در کل فکر می کنم  برای شما جاوا گزینه مناسبی است.

موفق باشید

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
درمورد استفاده از زبان‌هایی مثل جاوا، سی‌شارپ و یا پایتون برای کارهای گرافیکی تقریبا میشه گفت تفاوت خاصی وجود نداره. هر سه، جامعه‌ی بزرگ و فعالی دارن و فریمورک‌‌های زیادی هم برای استفاده از اونها وجود داره. اما در مورد ویندوز بهتره از سی‌شارپ استفاده بشه. زبان اختصاصیه خود مایکروسافته و امکانات ویژه‌ای برای ویندوز وجود داره. ولی استفاده از متلب رو خیلی پیشنهاد نمیکنم. متلب بیشتر یک زبان علمی و فنی‌ هست و برای حل مسائل ریاضی مورداستفاده قرار میگیره لذا استفاده از اون برای ساخت برنامه‌های گرافیکی مرسوم نیست.
sokanacademy forum
سلام، داخل پست ها و مقالات جدید کامنت بگذارید.
sokanacademy forum
جاوا و پایتون و سی شارپ زبان هستن اما متلب یک نرم افزار هست که کاربردهای خیلی زیادی داره در مورد متلب پیشنهاد می کنم لینک زیر رو مطالعه بفرمایید https://sokanacademy.com/glossary/4875/matlab/%D9%85%D8%AA%D9%84%D8%A8
online-support-icon