ست دستی DNS برای وب سرور انجینیکس بدون دایرکت ادمین روی سیستم عامل centos7

با سلام به همه دوستان  من به یه مشکلی خوردم که خوده سرویس دهنده سرور مجازی بنده هم نمیتونه حل کنه  من سرور مجازی centos 7  به همراه وب سرور آپاچی گرفتم ولی خب من وب سرور ان جینیکس میخوا ستم داشته باشم ولی اینطور که معلوم آپاچی و ان جینیکس کنار هم کار نمیکنند خودم چند باری ریبیلد کردم که شاید بتونم این دوتا بغل هم بیارم بالا ولی نشد حالا که کلا منصرف شدم از وب سرور آپاچی و دایرکت ادمین میخوام انجینیکس رو تنها روی سرور داشته باشم  این مورد رو به شرکت پارس پک اطلاع دادم که من اینها رو پاک کردم و حتی الان ان جینیکس رو هم بالا آوردم  ولی DNS ندارم بعد گفتن که چرا دایرکت ادمین رو پاک کردین و آپاچی و اگه بخوایم براتون dns  ست کنیم باید دایرکت ادمین و آپاچی نصب کنیم و به جز اون نمیشه  ولی مشکل من اینجاست که نمیخوام دایرکت ادمین به همراه آپاچی داشته باشم و نمیدونم چه جوری یا با چه دستوری میتونم DNS ست کنم بدون نیاز به اونها که مرحله بعد دامین ادد کنم و در مرحله بعد روی ساب دامینش اطلاعات بفرستم یا بگیرم    ممنون میشم که اگه راهنماییم کنید اول که با چه دستوری میتونم بفهمم DNS سرورم چی هست  و این که اگه ندارم چه طور میتونم خودم ست کنم ممنون میشم راهنمایی کنید یا چون کار برام عجله ای هست کسی رو معرفی کنید که هزینشو بدم و این مشکل را حل کنه  والبته در کل هم کسی که با اپ های کراس پلتفرم مخصوصا کوردوا کار کرده باشه و سرور ساید نود و ان جینیکس چون چند مورد هم در ارتباط اینها به هم داریم ممنون معرفی کنین برای انجام کار  متشکر
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام در کل در مورد اینکه اپاچی با انجینیکس داشته باشید مثل اینه دوتا انتی ویروس داشته باشین برای هم مزاحمت ایجاد خواهند کرد

اپاچی یک وب سرو process-based است و انجینیکس event-based  و انجینیکس سریع تر است...

وب سرور انجینیکس هم ماشبه اپاچی است کلا نرم افزار های لینوکس بیس یک سری فایل های configuration دارد که انجا هر تنظیم مد نظر خود را می توانید ببنید و یا تغییر بدهید..

در کل با کامند لاین هر کاری ممکن است

به لینک زیر بروید

https://www.godaddy.com/garage/tech/config/how-to-install-and-configure-nginx-on-centos-7/

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-nginx-on-centos-7

online-support-icon