درخواست راهنمایی برای شروع یادگیری برنامه نویسی

سلام.

رشته من کامپیوتر نیست ولی به برنامه نویسی علاقه دارم

میخواستم بدونم برای طراحی سایت از کجا باید شروع کنم و از پایه تا بالا به ترتیب باید چه چیزهایی رو یاد بگیرم.

در مورد برنامه نویسی اندروید هم به همین شکل. به ترتیب چه مباحثی رو باید یاد گرفت.

میخوام یاد بگیرم اما سرگردون موندم از کجا شروع کنم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام بهتره که سمت یه شاخه برین. یا اندروید کار کنید و یا طراحی سایت. رو یه کار تمرکز کنید و همون و با قدرت ادامه بدین. اندروید اگه بخواین کار کنید باید جاوا بلد باشین. اگه بخواین به یه سطح قابل قبولی برسین باید مفاهیم پایه رو خوب یادبگیرید. از همین سایت می تونید شروع کنید. هم آموزش اندروید داره و هم جاوا. اما خودتون و محدود به همین سایت نکنید. کتاب بخرید مطالعه کنید. در یوتیوب فیلم های آموزشی دانلود کنید (البته بیشتر انگلیسی هست) و تا می تونید کم نذارید. برای فهمیدن مباحث هم کتاب های جاوا و اندروید و دانلود کنید. شاید اون کتاب ها کامل نباشن. ولی سرفصل ها رو نگاه کنید و در اینترنت در مورد اون سرفصل ها سرچ کنید و مطلب یاد بگیرید. موفق باشید.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
1)سلام برای طراحی سایت می تونی با html,css شروع کنی،بعد جاوا اسکریپت را عالی یاد بگیری،ترجیا ادیتور های notepad++,sublime,brackets راتست کن حین یادگیری اگه تب لینوکس داری vim هم تست کن 2)،بعد زبان سمت سرور asp یا php باید انتخاب کنی(این دوتا معروفند این زبان تحت سرور بستگی به خودت داره کدامو انتخاب کنی یک مسیله سلیقه ای است) راستی افزونه های firebug,web developer هم تست کن بعد ای دی ای netbeans ,dreamweaver را تست کن حین یادگیری زبان تحت سرور، 3)بعد اینا برو دنبال فریم ورک ها مثل لاراول برای پی اچ پی (اگه زبان انتخابی پی اچ پی بود.) 4)بعدش دنبال سی ام اس جوملا ورد پرس بری دیگه عالیه و.....................
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
علاقه به برنامه نویسی کافیه که این راه رو شروع کنید. برای یادگیری طراحی سایت، ابتدا زبان HTML سپس زبان CSS و بعد از اون هم JavaScript مقدماتی رو یاد بگیرید. بعد به سراغ پیش پردازنده های سی اس اس مثل Sass و Less برید و امثال Bootstrap و Semantic UI کار کنید. سپس به سراغ یک فریمورک جاوااسکریپت مثل React یا Vue برید. و در مورد برنامه نویسی اندروید هم ابتدا باید با زبان جاوا آشنا باشید. سپس با نحوه‌ی کار سیستم‌عامل اندروید و برنامه‌های اون آشنا بشید.
online-support-icon