شروع برنامه نویسی وب و مشکل انتخاب زبان

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه لطفا اگه میشه نظرتون رو راجب این موضوع بفرمایید.
من یه دانشجوی نرم افزارم و برنامه نویسی رو تازه شروع کردم و میخوام فرانت رو دنبال کنم . نکته ایی که متوجه شدم و به نظرم خیلی مهمه اینه که بتونیم درک کنیم کدی که مینویسیم چه اتفاقی براش میوفته و چه جوری اجرا میشه. متاسفانه خیلی تازه واردا به این نکته توجه نمیکن و به مشکل میخورن.

به نظر شما مثلا کسی که تصمیمش رو گرفته بره سمت وب و تو زمینه فرانت کارکنه و قبلش زمینه ی برنامه نویسی اصلن نداره بهتر نیست بعد html و css مقداری php کار کنه که بفهمه کلن وب چه جوری کار میکنه مفهوم سرور و کلاینت رو درک کنه مقداری بفهمه اصلن دیتا بیس چیه تابع وآرایه اینا رو درک کنه و بفهمه داستان چیه بعد تمرکز رو بزاره رو جاوا اسکریپت. نمیخوام بگم اگه به جاوا اسکریپت شروع کنه نشدنیه اما به نظرم جاوا اسکریپت از php پیچیده تره و برای کسی که درک برنامه نویسی نداره بهتره تو php یه درکی پیدا کنه بعد بره سراغ جاوا اسکریپت . من اینجوری فکر میکنم میخواستم بدونم از نظر شما درسته یا غلط .
از اون طرف وب رو هم بزاریم کنار به شخصه فکر میکنم مثلن پایتون برای کسی که میخواد از صفر شروع کنه اصلن خوب نیست و آدم با یه زبان سطح پایین تر مثل c++ شروع کنه خیلی عمیق تر میشه درکش. یا حتی کسی جاوا اسکریپت رو برای بک اند و نود جی اس بخواد بازم بنظرم باید با php شروع کنه
خیلی دوست دارم نظر شما رو هم بدونم من به عنوان یه آدم مبتدی تجربه خاصی ندارم لطفا دوستان با تجربه تر راهنمایی کنید ممنون.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

سلام دوست عزیز
اینکه بخواید مفهوم سرور و کلاینت رو درک کنید خوبه یه شناخت مختصری از phpداشته باشید ولی به نظر من بهتره توی یه زمینه تخصص داشته باشی.

درک برنامه نویسی ربطی به زبان خاصی نداره و بهتره روی طراحی الگوریتم کار کنید و روی حل مساعل تمرکز کنید تا شناخت یه زبان برنامه نویسی.

مهم اینه که بتونید مساعل رو درست درک کنید و راه حلی براش پیدا کنید. بعد برید با سینتکس زبانی که میخواید کار کنید آشنا بشید بقیه مفاهیم مثل تابع و آرایه و ... توی همه زبان ها تقریبا یکی هستن

online-support-icon