راهنمایی برای ادامه مسیر برنامه نویسی !

سلام خدمت دوستان گرامی
بنده ۲۴ سالمه
لیسانس IT دارم ، از سال ۹۶ شروع به یادگیری برنامه نویسی سمت فرانت کردم تا یکسال . بعد از ۹۷ تا آخرای سال ۹۸ خدمت بودم . بعد خدمت بنابه مشکلات شخصی و نیاز مالی تا شهریور ۹۹ از برنامه نویسی فاصله گرفته بودم .
تو دورانی که داشتم یادمیگرفتم دوره های بسیاری رو خریدمو آرشیو کردم. مخصوصا برای JS ، PHP و سی شارپ.
منتها الان تصمیم گرفتم بصورت جدی برنامه نویسی رو ادامه بدم هم علاقه دارم هم میخام بعنوان تنها شغل و منبع درآمد در آینده بهش بپردازم .
ساکن یک شهرستان محروم هستم . با کامیونیتی راکت آشنا هستم و میدونم دوستان متخصص و اهل فن زیادی اینجا هستن خواستم منو در خصوص این موارد راهنمایی کنن.
اول اینکه من آشنایی خوبی با تکنولوژی های سمت فرانت دارم ( البته زیاد به js و رفقاش تسلط ندارم فقط آشنا هستم ) . تصمیمم اینه که تا یک سال آینده هم فرانت و هم بک رو باهم پیش برم و یادبگیرم منتها همین اول کار موندم که #C رو پیش ببرم یا برم سمت PHP . برای هر دو مورد دوره های خیلی خوبی تهیه کردم و مقداری هم از هر کدوم جلو رفتم منتها چطوری بگم چون یکم کمال گرا هستم دوست دارم هم سی شارپ و دات نت کار کنم هم پی اچ پی .
برای سی شارپ چندین دوره پروژه محور که مثالهای خوبی مثل سیستم رزواسیون ، مدیریت انبار ربات تلگرام و ... رو یادمیدن دارم و دوست دارم تجزیه و تحلیل و نحوه ی پیاده سازیشونو یادبگیرم و برای پی اچ پی هم دوره های پروژه محور خوبی دارم.
با توجه به اینکه شهرستانیم مایلم پیشنهاد دوستان رو بشنوم . قبول دارم که جامعه‌ی نرم افزاری برکه ای به عمق ۱۰۰ متر میخاد نه دریایی به عمق یک متر اما حیفم میاد این همه دوره ی خوب رو نبینم !
درآمد متوسطی از طراحی قالب پیج اینستا دارم و اصلا مشکلی از بابت خانواده هم ندارم.
بنظرتون کدوم رو ادامه بدم ؟ چرا ؟ اینکه شهرستانیم کدوم حوزه بیشتر کمکم میکنه ؟ قصد دارم تا یک یک‌نیم سال آینده با دانش و تخصص خوبی به شرکتهای مختلف رزومه بفرستم نه همینطوری !

ببخشید زیاد شد ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 3 سال پیش

سلام دوست عزيز.

خوشحالم از اينكه سكان آكادمى رو براى صحبت و مشورت انتخاب كردين.

وقتى شخصى اين همه در مورد خودش توضيح ميده نشون دهنده اينه كه تصميم گرفته و هدف هم مشخص كرده، فقط به جهت آرمانگرا بودن، دو دل هست.

در مورد همه سوالاتتون به صورت كلى، نظر شخصيم رو ميگم كه نه از روى احساس، بلكه تجربه يادگيرى برنامه نويسى هست و اين يادگيرى هميشه ادامه داره.

اينكه شهرستان هستين اصلا نبايد باعث بشه فكر كنيد نسبت به ديگران نقطه ضعف داريد يا اطلاعاتتون كمتره. شما يه شخص با انگيزه هستين و برنامه ريزى هم داريد پس وقت رو از دست ندين و شروع كنين.

در مورد انتخاب زبان برنامه نويسي، و اينكه خيلى دوست داريد چند تا رو ياد بگيريد، بايد بگم اصلا نگران نباشيد، چون شما با ورود به دنياى يادگيرى و حتى شغل مناسب، متوجه ميشيد كه بايد بر اساس موقعيت هاى مختلف، زبان هاى مختلف رو ياد بگيريد و باهاشون كار كنيد. پس حتما ميتونيد چند زبان رو در برنامه خودتون داشته باشيد.

اما پيشنهاد من اينه، با توجه به اينكه مى خواين تا ١ سال آينده به حرفه مناسب وارد بشين، با يك زبان شروع كنيد. چون مطالعه و تمرين و يادگيرى به صورت تخصصى براى هر كدوم از اون زبان ها، نياز به تمركز داره و مهم تر اينكه هر كدوم وابستگى هايى داره كه بايد اون ها رو هم ياد بگيريد.

مثلا اگر PHP كار ميكنين لازم هست ديتابيس و فريم ورك خوبى انتخاب كنين و براى فرانت هم مثلا از vue يا تكنولوژى هاى ديگه استفاده كنين.

وقت رو از دست ندين و با يكى شروع كنين، بعد ميتونين هر زبان ديگه اى كه خواستين، ياد بگيرين. در ضمن ميتونيد از آموزش هاى تخصصى سكان آكادمى هم استفاده كنين.

براتون آرزوى موفقيت مى كنم و اميدوارم كمكى كرده باشم.

online-support-icon