سلام شروع برنامه نویسی سن خاصی داره؟

سلام من 33 ساله هستم و نرم افزار خوندم برنامه نویسیم بد نبود 20 هم می گرفتم البته تا الان نتونستم برم سمت برنامه نویسی الان می خوام شروع کنم به یادگیری با توجه به شخصیتم که درون گرا هستم بک اند فکر می کنم برام بهتر باشه میشه لطف کنید با توجه به تجربتون بگید ایا این کاری که می خوام شروع کنم شدنیه یا نه با توجه به سنم شدنی نیست خیالبافی هست چون چند جا دیدم نوشته بودن سن مهم هست

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

سلام دوست عزیز.

من تاحالا نشنیدم برای یادگیری برنامه نویسی سن و سال مهم باشه (البته این رو شنیدم که بچه ها سریع تر یاد می گیرند.) ولی با توجه به نگرانی ای که دارید چند تا نکته عرض می کنم:

1- شما سن زیادی ندارید. 33 سال سن بالایی نیست که فکر کنید نتونید کاری رو انجام بدین. خیلی ها در دهه 30 سالگیشون بهترین کار ها رو انجام دادند. پس شما هم می تونید.

2- این که با توجه به شناختی که روی خودتون دارید، فکر می کنید بک اند براتون مناسب هست، خیلی خوبه ولی 100% این طور نیست. پس پیشنهاد می کنم نیم نگاهی هم به فرونت داشته باشید.

3- به نظرم از همین حالا شروع کنید و وقت رو از دست ندید. فقط قبل از انتخاب یک زبان برنامه نویسی، حتما هدف هاتون رو مشخص کنید. روی یک برگه کاغذ به صورت خیلی مختصر در مورد اینکه چه هدفی از یادگیری برنامه نویسی دارید، بنویسید تا هر چند وقت یک بار به هدفهاتون نگاه کنید تا مطمئن بشید دارید به هدفتون نزدیک میشید.

4- شما یک قدم جلو هستید چون نرم افزار خوندید و base اولیه رو دارید پس به حرف ها و نوشته های نادرست توجه نکنید.

5- پیشنهاد می کنم بعد از مشخص کردن هدفهاتون، بر اساس اونها یه تحقیق در مورد انواع زبان های برنامه نویسی داشته باشید تا بر اساس اون شروع کنید. توی سکان آکادمی مطالب خوبی در این مورد هست و حتی می تونید از نظرات دیگران استفاده کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم. شما می تونید.

موفق باشید.

sokanacademy forum

سلام ممنون که نظر دادید راستش html رو یاد گرفتم اما در مجموع خیلی دلم نیم خواد با بقیه برخورد داشته باشم تقریبا مطمئنم بک اند برای بهتره می خوام دورکاری کار کنم امروزم تصمیم گرفتم پایتون رو شروع کنم البته تردید دارم بین پایتون وphp اما دیدم پایتون روان تر هست و اینکه در حال رشد البته تو ایران هنوز php می خوان بیشتر

sokanacademy forum

همین که تصمیم گرفتید شروع کنید، خیلی خوبه و موفق میشید. دوره های آموزشی سکان آکادمی می تونه به شما کمک کنه.

https://sokanacademy.com/courses

پیشنهاد می کنم وقتی تصمیم گرفتید یه زبانی مثل PHP رو شروع کنید حتما روی انتخاب فریم ورک مناسب هم مطالعه داشته باشید.

موفق باشید.

sokanacademy forum

فریم ورک هایی مثله Laravel یا symfony که جزو محبوبترین فریم ورک های زبان php هستند در اصل همون زبان php هستند منتها یک سری کلاس و توابع و روترها و شی های آماده دارند که در اصل سرعت روند اجرای پروژه رو بالاتر میبره برای همین اگر کسی زبان php رو به صورت خیلی خوب بتونه یادبگیره و بر مفاهیم اصلی هر زبانی مثل php بتونه php oop یا همون شی گرایی رو یادبگیره
میتونه مثله همون فریم ورک رو برای خودش طراحی کنه
یا براساس نیاز کارش یک فریم ورک در پروژه خودش به صورت معماری سه لایه ای طراحی کنه و خیلی سبک تر از laravel حتی

چون لاراول نسبت به php خام خیلی سنگین هستش و برای یک سری پروژه ها اصلا قابل استفاده نیست
ولی در کل برای سایت های شرکتی و فروشگاهی با میانگین درخواست 400 هزارتا میتونه خوب و جوابگو باشه

php oop and php mvc

sokanacademy forum

وقتی base و اصول و قاعده و قوانین برنامه نویسی رو یادبگیرید مهم نیست چه زبانی رو شروع می کنید تمامی زبانهای برنامه نویسی دنیا از یک ساختار استفاده می کنند و فرقی ندارند وقتی اصلشو یادبگیرید مثل متغیر و کلاس و آرایه و شی گرایی و مهندسی نرم افزار و متد و تابع و ....... اون موقع یادگیری هر زبانی در یک هفته براتون سخت نمیشه چون میدونید مثلا کلاس چیه و باید چجوری ایجاد کنید و برای کدوم قسمت از پروژتون استفاده کنید

حالا یه زبانی مثله php یه سینتکس داره میگه

asp یه سینتکس دیگه

ولی توی هر دو ساخت تابع یه کلاس یا ....... یکی هستش

وقتی شما اصول رانندگی رو یادبگیری و بدونید کلاچ گاز و ترمز چیه و چه زمانی باید دنده داد و...... اون موقع میتونید سوار هرماشینی بشید و برونیدش ولی مثلا ممکنه توی ماشین خودتون دور موتور روی 6 هزار باید دنده میداید ولی این ماشین باید روی 10هزارتا دنده بدید

دقیقن همون ساختار در برنامه نویسی هم رعایت میشه

online-support-icon