آیا دولوپر بک اند باید چیزی از فرانت اند بلد باشد یا خیر ؟

سلام دوستان

من میخوام وارد دنیای برنامه نویسی وب بشم بخش بک اند . به نقشه راه کامران احمد هم یه نگاهی انداختم .

میخواستم بدونم الان که میخوام وارد بک اند شم الزامی داره از فرانت اند چیزی بدونم یا نه ؟

چون خیلی جاها وقتی اسمی از برنامه نویسی وب میاد اول از فرانت اند میگن بعد بک اند .

یه سوال دیگه که شاید خیلی ربطی نداشته باشه : برای این که یه دانشی از شبکه داشته باشی برای کار بک اند دوره network+ کافی هستش ؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

اگر میخواید به عنوان متخصص بک‌اند کار کنید نیازی به متخصص بودن در حوزه فرانت‌اند ندارید ولی آشنایی مختصر با مفاهیم و فریم‌ورک‌ها و زبان‌های مورداستفاده در فرانت‌اند باعث میشه بک‌اند کار بهتری باشید.

آشنایی با لینوکس هم از پیش‌نیازهای تمام بخش‌ها هست.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

پیشنهاد و تجربه شخصی من اینه که اگر فرانت کار خوبی نباشید بک اند کار کردن اذیت میشید.

فقط یک مثال که برای خودم پیش آمده:

من جاوا اسکریپت که از منابع فرانت هست رو کار نکرده بودم. در حال توسعه پیشخوان ادمین یک سایت نوبت دهی پزشکی بودم. میخواستم ساعات نوبت دهی رو بصورت ایجکس توی پیشخوان بیارم و برای اینکار به کتابخانه جی کوئری که برگرفته از جاوااسکریپت هست نیاز داشتم. اما چون بلد نبودم خیلی سختی کشیدم تا تونستم کدهاشو پیدا کنم و به دلخواه جای گذاری کنم توی سیستمم.

این یک مثال خیلی کوچک از تجربه شخصی من بود. شاید هم اشتباه کرده باشم و راه های بهتری بوده باشه. ولی در کل نظر شخصی بنده اینه که فرانت باید قبل از بک اند یاد گرفته شه...

online-support-icon