راهنمایی در مورد ادامه تحصیل در ارشد فناوری اطلاعات نیاز دارم

با سلام من لیسانس رشته فیزیک خوندم ولی ۱۰ سال قبل فارغ التحصیل شدم کارم آزاده و اصلا ربطی به رشته تحصیلیم نداره چند ساله که خیلی به فکر افتادم ادامه تحصیل بدم و برم دنبال ی چیز جدید و علاقم که بعدا برای کار و مهاجرت هم بدردم بخوره الانم ارشد فناوری اطلاعات آزاد علوم تحقیقات گرایش شبکه قبول شدم میخاستم بدونم رشته برای کار خوبه و من با این سابقه تحصیلی و این فاصله ۱۰ ساله میتونم موفق شم اصلا به فرض اگه تموم کنم میتونم رو کارش حساب کنم یکیو میخام که کامل بتونه راهنماییم کنه من واقعا هنوز تکلیف زندگیم معلوم نیست دنبال مهاجرت هم هستم این رشته برای مهاجرت خوبه؟

و این که من با این سابقه تحصیلی میتونم تو این رشته موفق شم؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

با سلام.

شما اول باید روش مد نظرتون رو برای مهاجرت انتخاب کنید تا بتونید در خصوص ادامه تحصیل تصمیم گیری کنید.

در صورتی که میخواید تحصیلی مهاجرت کنید باید رزومه علمی قوی و مقالات معتبر و معدل خوب داشته باشید (البته اگه فاند نخواید خیلی راحت تر میشه پذیرش گرفت).
در صورتی هم که میخواید کاری مهاجرت کنید مهارت و توانایی های شما خیلی مهم تر از مدرک شما هست.

فناوری اطلاعات و تمامی زیر شاخه هاش مثل یادگیری ماشین از بازار کار و آینده خوبی در مقیاس جهانی برخوردارند.

با توجه به بالا بودن سن شما و گپ تحصیلی ، به نظر من مهاجرت کاری میتونه برای شما راحت تر باشه.

مشورت با موسسه های حقوقی فعال در زمینه مهاجرت هم خالی از لطف نیست.

online-support-icon