به نظرتون سیستم عامل مک خوبه و دچار دردسر نمیشم؟

سلام

من دنبال یه لپتاپ خوب هستم که همه جور نیازیم رو بتونه تامین کنه

خیلیا بهم مکبوک معرفی کردن و خودمم با چندتا تحقیق تونستم بفهمم که خدایی خیلی خوبن

ولی از یه چیزی میترسم،"محدودیت"

ببینید اپل اصولا نمیزاره ار منابع خارجی واسه سیستم عاملاش برنامه ای نصب بشه و خب میدونید ما ایرانیا به این مبحث که باید نرم افزاری قانونی خریداری بشه اهمیت نمیدیم و اصولا همه ی نصب شده ها کرک شده هستن.

میخوام ببینم روی سیستم عامل مک به چنین مشکلی بر میخورم؟ که بخوام هر برنامه ی پولی ای رو بخرم و نتونم اونارو از جایی به غیر از مک استور دان و اینستال کنم؟

(کاراییم برنامه نویسی هست ، استفاده ی شخصی ، تماشای فیلم ، طراحی گرافیکی و ... از نظر مالی هم مشکلی نیست )

امیدوارم تونسته باشم منظور خودمو برسونم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

۱. مشکلی تو نصب برنامه از منابع خارجی وجود نداره‌.

۲.شما کارایی رو ناقص گفتی. برنامه نویسی؟ چی به فرض، طراحی وب معمولی با کروم بوک دانشجویی و ویژوال استودیو کد آنلاین هم میشه، برنامه‌نویس سنگین اندروید سیستم خوب می‌خواد که به فرض مک‌بوک ایر از پسش بر نمیاد. یا همون گرافیک، اگه منظورتون فایل ایکس‌دی و بنره، که خب سیستم ۳-۴ سال پیشم کاملا جوابه.

۳. شما احتمالا بخاطر ظاهر فوق العادشون، دارید تعمیم میدید این قضیه رو و میگید خیلی خوبن، با هر منطقی بجز اپلیکیشن‌های حرفه‌ای برای بعضی حوزه ها مثل موسیقی، مک او اس برتری ای نداره‌. حتی خود مک بوک ها هم برتری ندارن و وقتی مقایسه میکنید میبینید با همون قیمت لپ تاپی با ۱.۵ برابر مشخصات دستتون میاد. الان که دیگه قیمتا دستم نیس چون علاقه‌ای ندارم به این حوزه، ولی یه مثال قدیمی برا ۲-۳ سال پیش بزنم، لپ تاپ گیمینگ ۴.۵ میلیون بود با صفحه ۴ کا و کارت گرافیگ فلان و ...، مک بوک پرو بدون تمام اینا، ۵ میلیون! الانم فکر نمیکنم این نسبت عوض شده باشه، با قیمت های ۳-۴ برابر.

۴. اما حالا که محدودیت مالی ندارید و دلتون تو ظاهر مک بوک گیره، یه نگاه هم به سرفیس لپ تاپ و سرفیس بوک های جدید بندازید، بعد انتخاب کنید!! اگرم کارتون سنگینه، تو انتخابتون تجدید نظر کنید و براساس ظاهر قضاوت نکنید.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

برای برنامه نویسی اندروید حتما سیستم قوی میخواد در حد چهارده تومن الان فکر کنم دربیاید معادل مک اونو بخوای خیلی گرونتر در میاد که خوب بازم سیستم عامل دیگه باید نصب بشه روش

برای برنامه نویسی آیفون نیازه به مکبوک

باید سبک سنگین کنی

البته برای وب و جاوااسکریپت فرقی ندارن یه تبلت ویندوزی ساده هم جواب میده

یا لپتاپ به اصطلاح دانشجو یی

online-support-icon