زبان اسمبلی چه میزان سریعتر از سی یا سی پلاس پلاس هست؟؟

سلام.میخواستم بدونم زبان اسمبلی چه میزان سریعتره نسبت به سی یا سی پلاس پلاس؟؟؟

توی مقالات(فارسی که دیدم)، صرفا به اشاره ی کوتاه به اینکه اسمبلی سریعتره نسبت به سی و سی پلاس... اکتفا شده.دیگه این سرعت دو برابره، صد برابر یا 1.0001 برابر، یعنی نزدیک به صفره تفاوت سرعت، اشاره نشده.

کسی می تونه یک توضیحی بده از تفاوت سرعت.میشه با مثال حدالامکان.

مثلا میشه ادعا کرد که برنامه نوشته شده با اسمبلی ده برابر سریعتره نسبت به همون برنامه نوشته شده با سی؟؟

آیا کتابی میشناسید که با خوندنش به یک درک عمیقی برسم نسبت به کامپیوتر و زبانها که بتونم خودم به این دست سوالات پاسخ بدم؟؟یک درک عمیق که مطالبش فراتر از مطالب کتاب های آموزش برنامه نویسی معمول باشه.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سرعت یک نرم افزار به چند تا چیز بستگی داره :

1.الگوریتمی که ازش استفاده شده بهینه هست یا نه

2.ساختمان های داده ای که ازش تو نرم افزار استفاده شده

3.آیا این زبان تفسیری هست یا مستقیم به زبان ماشین ترجمه میشه

مثلا اگه شما یک نرم افزار با زبان اسمبلی بسازی که الگوریتمی که ازش استفاده کردی ضعیف باشه، قطعا کند تر از یک نرم افزاره که با زبان سی پلاس پلاس درست شده ولی از الگوریتم بهینه استفاد کرده

ولی به طور کلی اسمبلی سریع ترین زبانه چون هر دستورش معادل یک کد از زبان ماشینه

اسمبلی قابلیت حملش کمه

امیدوارم مفید بوده باشه

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام

اسمبلی واقعا خیلی سریع تر از همه زبان های برنامه نویسی هستش چون تمامی دستورات حتی سی پلاس پلاس و جاوا اول تبدیل به کد اسمبلی میشن و بعد به سخت افزار فرستاده میشن.

برنامه نویسی با اسمبلی واقعا حوصله خاصی می‌خواد و یادگیریش کمی زمان بره.

پیشنهاد می‌کنم اگه میخوای اسمبلی کار کنی اسمبلی برای ویندوز بهتره چون دستوراتش قابل فهم هستند، از این نظر میگم که اسمبلی خودش یک زبان شی گرا نیست اما اسمبلی ویندوز با کمک API و شی گرایی که اضافه شده خیلی بهتره برای برنامه نویسی.

کتاب هم آموزش اسمبلی آقای وحید نصری بهت پیشنهاد می‌کنم.

https://b2n.ir/67996

موفق باشی.

online-support-icon