نحوه کانفیگ کردن wp-config.php برای ایجاد چند سایت در localhost

سلام

من میخواستم چند سایت برای خودم در لوکال هاست طراحی کنم و نگه دارم

ولی خوب بلد نیستم چطوری باید این کارو انجام بدم

اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید منو راهنمایی کنید گوگل هم کردم ولی نتیجه درستو حسابی نگرفتم !

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام. بیشتر توضیح بدید. آیا پروژه خاصی مدنظرتون هست یا فقط میخواید چنتا سایت روی لوکال داشته باشید؟ اگه منظورتون گزینه دوم باشه که خیلی ساده ست. برای ساخت لوکال هاست نرم افزارهای زیادی هستند، اگه روی ویندوز باشید بهتون XAMPP یا AMPPS رو پیشنهاد میدم ولی روی لینوکس LAMP نصب کنید. بعد از طی این مرحله هرچندتا سایت خواستید میتونید روی لوکال داشته باشید. هر سوال دیگه ای دارید همینجا مطرح کنید

sokanacademy forum

سلام بعد از نصب برنامه زمپ میتونید در پوشه htdocs چندین پوشه ایجاد کنید و در هرکدوم از اونها وردپرس یا کد هاتون رو بریزید. اسم هرکدام از پوشه ها میشه ادرس سایت لوکال که بعد از localhost/ میاد. یادتون باشه که برای هرکدام دیتا بیس جداگانه بسازید.

sokanacademy forum

چند سایت در لوکال هاست زمپ داشتن به wpمربوط نیست هر تعداد میتونید ورد پرس رو در htdocs اکسترکت کنید هر پوشه اکسترکت شده وردپرس میشه یه سایت و برای هر کدوم یه اسم بزارید

مهم قسمت دیتابیسه برای هر پروژه در phpmyadmin میتونید یه دیتابیس جدا بسازید یا یه دیتابیس باشه برای همه ولی فقط برای هر پروژه در صفحه راه اندازی که wpconfig تنظیم میشه یه پیشوند بزارید به جای wp_ مشابه نام پروژه البته زیاد منطقی نیست بهتره هر پروژه دیتابیس خودشو داشته باشه

online-support-icon