آیا استفاده از چند تگ h1 در صفحات مختلفی که توسط ajax فراخوانی می شوند تاثیر منفی می گذارد

سلام

آیا استفاده از چند تگ h1 در صفحات مختلفی که توسط ajaxفراخوانی میشوند تاثیر منفی میگذارد.

در واقع زمانی که ایجکس فایلی رو بدون رفرش میاد نمایش میده و صفحه جدید باز نمیکنه رعایت مواردی همچون رعایت استفاده از یک تگ h1 در صفحه میتونه الزامی باشه یا خیر؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام دوست عزیز

چون سوالتون رو در بخش «سئو» قرار دادید، فرض می‌گیرم که منظورتون از تاثیر منفی، تاثیر روی سئوی سایت باشه.

خب همون طور که می‌دونید ربات‌ها و خزنده‌های موتورهای جستجو، مثل یک انسان به صفحات مختلف اینترنتی سر می‌زنند (یا از صفحاتی که کاربران باز می‌کنند استفاده می‌کنند) و یک یا چند نسخه از صفحه رو در حالت‌های مختلف ذخیره و ایندکس می‌کنند. بنابر این از دید ربات‌ها، صفحات شما پویا (داینامیک) نیستند بلکه ایستا (استاتیک) هستند. در واقع ربات‌ها کاری به کدهای بک‌اند (از جمله فراخوانی های ایجکس) ندارند و کدهای فرانت‌اند سایت رو ذخیره می‌کنند.

پس می‌شه گفت رعایت اصول سئو همیشه لازمه و نحوه‌ی بارگزاری صفحات تاثیری در این مسئله نداره.

sokanacademy forum

سلام -

ممنون پاسخ دادین ..

منظورتون رو از استاتیک فهمیدم ...

اما-

بهتره سوالم اینطور بپرسم ..

همینطور که دوستمون میلاد فرمودن صفحاتی به واسته ایجکس باز میشن داخل صفحه بدون رفرش به عنوان صفحه جدید شناخته میشند یا خیر؟چون درواقع یک فایل دیگه داره باز میشه !

شما میفرمایین ربات ها یک صفحه در نظر میگیرن ؟! یکم غیر منطقی به نظر نمیاد-

یکم در این مورد اگه توضیح بدید ممنون میشم

sokanacademy forum

منظورم این نبود که یک صفحه محسوب می‌شن. گفتم به نظرم خزنده‌ها هم مثل بازدیدکنندگان عادی، صفحه رو در حالات مختلف لود ایجکس متفاوت می‌بینند.

الان که گفتید رفتم تحقیق کردم و دیدم که گویا تا تابستان امسال، گوگل قوانینی برای ساخت صفحات ایجکس قابل خواندن برای ربات‌هاش نوشته بوده اما دیگه این قوانین رو برداشته و گفته هر جور کد رو بنویسید مشکلی نیست و فقط از قوانین progressive enhancement استفاده کنید.

خیلی ممنون از شما

sokanacademy forum

خواهش میکنم ممنون از شما که پاسخ دادین ...

میبخشید من درست متوجه نشدم میشه یکم بیشتر راهنمایی بفرمائید.

- هرجور کد رو بنویسید مشکلی نیست؟

یعنی دیگه indexنمیکنه صفحه هایی که با Ajax فراخوانی میش رو!و کاری باهاشون نداره ! پس محتوا داخلش چی میشه ؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

میبخشید یه سوال دیگه داشتم در خصوص ajax که البته ارتباطی با زمینه سئو نداره ولی ممنون میشم اگه اطلاع دارین در این خصوص هم پاسخ دهید .

میخواستم بدونم میشه وقتی فایلی رو توسط ajax فراخوانی کردم از داخلش با زدن یک دکمه فایله دیگه ای رو فراخوانی بکنم .

در اصل من دسته بندی دارم که با ajaxفراخوانی میشه میخوام بعد از فراخوانی دسته مربوطه وارد زیر مجموعه صفحه فراخوانی شده بشم ... امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید .

sokanacademy forum

در عمل وقتی خزنده های موتورهای جستجو وارد صفحه میشن منتظر درخواستهای ایجکس نمیمونن و محتوایی که اولین بار لود میشه رو کار دارن. اما گوگل گفته بود که فایل جاوااسکریپت شما رو هم میتونه بخونه ( سر قضیه فریمورک های جاوااسکریپت مثل ویو ) اما کسی جدی نمیگیره.

حالا اگه جدیدا تغییر گرده دوستان اطلاع بدن.

online-support-icon