آموزش VueJS

مؤلف دوره:
این دوره توسط تیم فنی سکان آکادمی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مقدماتی است.

پیش‌نیازها:
لازم است قبل از شروع این دوره با Javascript, HTML و CSS آشنا باشید.

تعداد آموزش‌ها:
درحال تکمیل

برای شروع کلیک کنید

فریمورک Vue.js توسط یکی از برنامه نویس های شرکت گوگل به نام ایوان یو (Evan You) ساخته شده است. او علاقه ی زیادی به زبان جاوا اسکریپت داشت. زمانی که او در شرکت گوگل مشغول کار با فریمورک Angular  بود قابلیت های زیاد و کم کاربرد این فریمورک را مشاهده کرد و تصمیم گرفت که یک فریمورک جدید با استفاده از بخش های پرکاربرد و مهم Angular به نام Vue.js را طراحی کند. او در سال ۲۰۱۴ این فریمورک را عرضه کرد. در اوایل عرضه، این فریمورک فقط یک کتابخانه ی کوچک بود اما پس از مدتی قابلیت های جدید به آن اضافه شد و وارد رقابت با React و Angular شد.

Vue.js یک فریمورک پیشرفته برای ایجاد رابط های کاربری است. از طرف دیگر، Vue.js در صورت ترکیب شدن با ابزارهای مدرن و کتابخانه های پشتیبانی خود، قادر به ساخت برنامه های تک صفحه ای (SPA) پیچیده است.

فریمورک Vue.js در حال حاضر یکی از محبوب ترین فریمورک های جاوااسکریپت محسوب می شود که توانایی بسیار زیادی در پیاده سازی صفحات وب دارد. ساختار Vue.js آن قدر راحت است که کدنویسان تازه کار یا طراحان وب به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. روند روبه رشد و همچنین تعداد زیاد برنامه نویس ها و انجمن های مرتبط با  Vueمی تواند یکی از دلایلی باشد که یادگیری آن را شروع کنیم.

در این دوره، مطالب مقدماتی از فریمورک Vue.js بیان می شود. به طوری که با مطالعه این دوره می توان به قابلیت ها و توانایی های این فریمورک پی برده و با مقایسه مطالب بیان شده در این دوره با سایر فریمورک های جاوااسکریپت، در انتخاب فریمورک موردعلاقه خود موفق تر باشید.

مخاطبان این دوره چه کسانی هستند؟

همه برنامه نویسان سمت وب مخاطب اصلی این دوره محسوب می شوند. البته از آنجا که زبان مطالب بیان شده ساده است، سایز برنامه نویسان علاقه مند به این فریمورک نیز می توانند از این دوره استفاده کنند.

آیا این دوره پیش نیاز خاصی دارد؟

از آنجا که این دوره از صفر فریمورک Vue.js را مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین فقط آشنایی با زبان javascript و HTML/CSS کافی می باشد.

پس از اتمام این دوره، چه دستاورد های علمی به دست خواهم آورد؟

این دوره صرفاً مقدمه ای از فریمورک Vue.js است که مخاطب را با ساختار کلی این فریمورک آشنا کرده و تفاوت های ابتدایی آن را با سایر فریمورک های جاوااسکریپت نشان می دهد.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت ها وجود دارد؟

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، اط لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.