آموزش SQL و MySQL

مؤلف دوره:
این دوره توسط علی اسدی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مقدماتی است.

پیش‌نیازها:
این دوره هیچ‌گونه پیش‌نیازی ندارد.

تعداد آموزش‌ها:
۱۴ قسمت

برای شروع کلیک کنید

معرفی زبان SQL

Structured Query Language یا به اختصار SQL زبانی پرکاربرد است که به منظور کار با داده‌ها در دیتابیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین MySQL نیز یک سیستم مدیریت پایگاه دادهٔ اپن‌سورس است که مبتنی بر این زبان بوده و توسط وب اپلیکیشن‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد مضاف بر اینکه ارتباط بسیار خوبی نیز با زبان PHP دارا است.

معرفی دورهٔ آموزش SQL و MySQL

در این دورهٔ مقدماتی پس از آشنایی با یکسری مفاهیم کلی، با اصول کار با زبان اس‌کیوال من‌جمله دستورات UPDATE ،SELECT ،INSERT و DELETE آشنا خواهید شد سپس به مفاهیم خاص‌تری همچون نحوهٔ استفاده از اپراتورها در زبان اس‌کیو‌ال خواهیم پرداخت.

خالق زبان SQL

SQL توسط Donald D. Chamberlin و Raymond F. Boyce در کمپانی آی‌بی‌ام و با الهام از ایدهٔ Edgar F. Codd در اوایل دههٔ 1970 طراحی شد که نامش Structured English Query Language یا به اختصار SEQUEL بود تا برای مصارف داخلی آی‌بی‌ام مورد استفاده قرار گیرد که بعدها SEQUEL به SQL تغییر نام داد.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
دورهٔ «آموزش SQL و MySQL» برای کسانی تألیف شده است که قصد ورود به حوزهٔ طراحی وب اپلیکیشن را دارند. 

هزینهٔ این دوره چقدر است؟
این دوره کاملاً رایگان و به‌ صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
با توجه به اینکه خودِ این دورهٔ آموزشی به‌ عنوان یک دورهٔ مقدماتی تألیف و عرضه شده است،‌ لذا نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارد.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟
دانشجویانی که این دوره را بگذرانند، یک دید کلی نسبت به زبان SQL و نحوهٔ کوئری زدن با این زبان به سیستم مدیریت دیتابیس MySQL پیدا خواهند کرد.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟
بر اساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت برخلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.