سئو سایت

متأسفانه بایستی گفت بسیاری از الگوریتم ها و قوانین اصلی گوگل و بسیاری از دیگر موتورهای جستجو نه تنها محرمانه هستند بلکه در طول زمان هم دستخوش تغییر و تحول می گردند بنابراین خیلی نمی توان روی راه کارهای موجود در کتب، مقالات، آموزش ها و حتی شرکت های مرتبط با بهینه سازی سایت حساب نمود.
راه کاری که سکان آکادمی به منظور بهینه کردن سایت خود پیشنهاد می دهد این است که می توان با مطالعه در زمینه سئو، نحوه تولید محتوا، نحوه کدنویسی صفحات سایت و برخی دیگر قوانین ثابت، خود به یک کارشناس سئو تبدیل شده و نیاز خود به منابع بیرونی همچون کارشناسان یا شرکت های مرتبط با بهینه سازی سایت را مرتفع سازیم.

سئو سایت چیست؟
اصطلاح SEO مخفف واژگان Search Engine Optimization به معنی "بهینه سازی برای موتور جستجو" می باشد. به طور کلی منظور از بهینه سازی این است که نحوه طراحی سایت خود و همچنین نحوه انتخاب محتوای صفحات سایت خود را به گونه ای انجام دهیم که موتورهای جستجویی همچون گوگل بتوانند به سادگی جستجوی کاربران مختلف را با محتوای سایت ما تطبیق داده، به سایت ما رتبه بالایی اختصاص دهند و در نهایت کاربران با بهتر بگوییم مشتریان بالقوه را به سمت سایت ما سوق دهند.
توجه داشته باشیم که موتورهای جستجویی همچون گوگل از الگوریتم های بسیار پیشرفته ای برای جستجو استفاده می‌کنند و آگاهی از این الگوریتم ها و همچنین تطابق دادن ساختار و محتوای سایت با این الگوریتم ها می‌تواند متضمن موفقیت ما در بهینه سازی سایتمان گردد.

چرا سئو سایت مهم است؟
کسب رونق در تجارت آنلاین رابطه مستقیمی با موتورهای جستجویی همچون گوگل دارد. به عبارت دیگر موتورهای جستجویی همچون گوگل، یاهو، بینگ و ... به منزله فیلتری هستند که از طریق آن از میان میلیون ها وب سایت و میلیاردها صفحه وب، آن هایی که با خواسته ما تطابق بیشتری داشته باشند به نمایش درآمده بنابراین برخورداری از این امتیاز که در نتایج جستجو سایت ما رتبه بالایی به خود اختصاص دهد از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا کسب رتبه برتر معادل است با کسب مخاطب بیشتر و کسب مخاطب بیشتر معادل است با کسب درآمد بیشتر.
کسب اصطلاحاً Page Rank یا رتبه بالا در جستجوها نه تنها کار ساده ای نیست بلکه در کوتاه مدت هم به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد، بنابراین به هیچ وجه نباید این انتظار را داشت تا بتوانیم در کوتاه مدت سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازیم.
شروع دوره سئو سایتلطفاً در صورت تمایل به درج نظر خود در مورد این دوره از سکان آکادمی، از فرم زیر استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این بخش از نظرات صرفاً برای اطلاع رسانی از میزان اثربخشی این دوره برای دانشجویان جدید طراحی شده است لذا از پرسیدن سؤال و یا درج نظراتی که بی‌ربط با این مسأله هستند خودداری نمایید.

 • هادی در تاریخ: 1394/12/28

  سلام
  لطفا لینک آموزش html رو برای من ارسال و یا در پاسخ نظر بگذارید
  با تشکر

  ادمین سایت در تاریخ: 1395/01/23

  لینک در ادامه تقدیم می گردد:
  http://goo.gl/qWpfVq

  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)