آموزش پایتون

با توجه به محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون در میان برنامه نویسان ایرانی از یک سو و همچنین کاربردی بودن این زبان برنامه نویسی در جنبه های مختلف از سوی دیگر، بر آن شدیم تا دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را به صورت کاملا رایگان و آنلاین در اختیار کاربران سکان آکادمی قرار دهیم.

خالق زبان برنامه نویسی پایتون
زبان Python توسط آقای Guido van Rossum ابداع شده است (لقب وی Benevolent Dictator for Life به معنی دیکتاتور خیرخواه جاویدان است.) وی پیش از طراحی زبان پایتون، اقدام به طراحی زبانی تحت عنوان ABC کرده بود اما این زبان خیلی با اقبال عمومی مواجه نشد. پس از بازخوردهایی که در ارتباط با این زبان از سایر برنامه نویسان گرفت، آقای گودیو ون روسوم در زمستان سال ۱۹۸۹ زبان پایتون را پایه ریزی کرد که برخلاف زبان قبلی، خیلی مورد استقبال سایر برنامه نویسان سرتاسر دنیا قرار گرفت.

معرفی زبان برنامه نویسی پایتون
جالب است بدانید که در حال حاضر، زبان برنامه نویسی پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا است هم طرفداران در میان مبتدیان دارد و هم شیفتگان در میان حرفه‌ای ها! و شرکت های برزگی همچون گوگل از این زبان برای موتور جستجوی گوگل و یوتیوب استفاده می‌کنند و این نشان از موفقیت این زبان برنامه نویسی سطح بالا دارد. از جمله دیگر سایت‌هایی که با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون طراحی شده‌اند می‌توان به سایت Quora که یک جامعه ی مجازی پرسش و پاسخ است، تحلیل داده‌های سرویس موسیقی Spotify، نرم‌افزار دسکتاپ Dropbox
زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است و همان‌طور که از نمونه نرم افزارهای نوشته شده با این زبان که در بالا به آن‌ها اشاره شد مشخص است، از این زبان از طراحی سایت‌های دینامیک گرفته تا تحلیل داده‌ها و نرم افزارهای دسکتاپ می‌توان استفاده نمود.
شروع دوره آموزش پایتونلطفاً در صورت تمایل به درج نظر خود در مورد این دوره از سکان آکادمی، از فرم زیر استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این بخش از نظرات صرفاً برای اطلاع رسانی از میزان اثربخشی این دوره برای دانشجویان جدید طراحی شده است لذا از پرسیدن سؤال و یا درج نظراتی که بی‌ربط با این مسأله هستند خودداری نمایید.

 • حسین در تاریخ: 1395/02/09

  عالیه

 • mojtaba ezadi در تاریخ: 1395/02/20

  خوب

 • sajad در تاریخ: 1395/03/27

  salam kheyli khoobe saytetun///////movafagh bashn

 • amin در تاریخ: 1395/07/18

  مرسی از زحماتتون

 • داوود در تاریخ: 1395/09/21

  بهتر از اینجا پیدا نکردم.ممنونم

 • daniel در تاریخ: 1395/09/28

  مرسی عالی بود

 • منوچهر در تاریخ: 1395/12/15

  دوره خوبی است

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)