آموزش OAuth و Laravel Passport

مؤلف دوره:
این دوره توسط تیم تولید محتوای سکان آکادمی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره متوسط تا پیشرفته است.

پیش‌نیازها:
پیش نیاز بخشی از این دوره آشنایی با PHP و laravel می باشد

تعداد آموزش‌ها:
در حال تکمیل

برای شروع کلیک کنید

در این دوره ما به معرفی پروتکل OAuth 2.0 خواهیم پرداخت و با جزییات و مفاهیم این استاندارد آشنا خواهیم شد. با استفاده از این استاندارد میتوانیم پروتکل های ارتباطی استانداردی را برای احراز هویت بین دو برنامه، در نظر گرفته و پیاده سازی کنیم.

  برای آموزش عملی این پروتکل، از یکی از پکیج های تخصصی Laravel برای این موضوع با عنوان Passport استفاده خواهیم کرد. این پکیج مربوط به مبحث احراز هویت برای API ها می باشد و در حقیقت پیاده سازی سرور OAuth 2.0 را برای برنامه های لاراولی، به راحتی فراهم کرده است.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

مخاطبین این دوره برنامه نویسان وب و توسعه دهندگانی هستند که قصد دارند برنامه‌های خود (وب، دسکتاپ، موبایل) را بر اساس به‌روزترین امکانات احراز هویت، طراحی و پیاده سازی کنند و یا برای احراز هویت برنامه های خود از سایت های معتبر استفاده کنند.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟

یادگرفتن استاندارد OAuth 2.0 به تنهایی نیاز به زبان برنامه نویسی خاصی ندارد، هرچند آشنایی با مفاهیمی همچون API به درک بهتر بسیار کمک میکند. اما با توجه به این که در این دوره برای آموزش عملی OAuth  از یکی از پکیج های پیشرفته Laravel  استفاده شده است، نیاز است تا مخاطبین دوره به زبان برنامه نویسی PHP و فریم‌ورک محبوب آن یعنی Laravel آشنایی کامل داشته باشند.

همچنین داشتن دانش کافی در مورد مفاهیم API، JWT، Authorization و Authentication نیز به شما در درک بهتر مطالب این دوره کمک خواهد کرد.  

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟

دانش جویانی که این دوره آموزشی را به دقت مطالعه نمایند و آموزش های عملی آن را به طور کامل پیاده سازی کنند، علاوه بر آموختن مفاهیم مهم و پیشرفته مربوط به پروتکل OAuth 2.0، نحوه استفاده از آن را با استفاده از پکیج Passport به صورت کاملا عملی خواهند آموخت که نهایتا منجر به تخصص یافتن در احراز هویت API با استفاده از این پکیج خواهد شد.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.