لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو

آموزش لینوکس

مولف دوره:
این دوره توسط بهزاد مرادی تالیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مقدماتی است.

پیش‌نیازها:
این دوره هیچ پیش نیازی ندارد.

مدت زمان دوره:
در دست تالیف

همین الان شروع کن

در این دوره ی آموزشی، ابتدا با تاریخچه ای از سیستم عامل لینوکس آشنا شده سپس مفاهیم اصلی این OS همچون متغیرها، نحوه ی کار با ترمینال، رابط کاربری، پرمیشن ها و ... را با ذکر مثال هایی ملموس مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویکی این دورهٔ آموزشی در دست تألیف است.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
گرچه سیستم‌عامل لینوکس -یا بهتر بگوییم گنو/لینوکس- به اندازهٔ سایر سیستم‌عامل‌های مطرحی همچون ویندوز و یا مک‌او‌اس در میان کاربران خانگی طرفدار پیدا نکرده است، اما درعین‌حال می‌بینیم که با عرضهٔ توزیع‌های کاربرپسندی از لینوکس در سال‌های اخیر همچون اوبونتو یا المنتری‌اوس‌اس، طیف کاربران عادی این سیستم‌عامل روزبه‌روز بیشتر گشته است.

در همین راستا، دورهٔ آموزش لینوکس در سکان آکادمی تألیف و عرضه شد تا فرایند ورود علاقمندانی که هیچ تجربه‌ای در زمینهٔ لینوکس ندارند به این اکوسیستم تسهیل گردد؛ دانشجویانی که تمایل داشته باشند بدانند لینوکس چیست، بنیاد لینوکس چه کارهایی انجام می‌دهد، منظور از توزیع‌های مختلف لینوکسی چه می‌باشد، چگونه از کامندلاین استفاده کنند و دیگر مباحث مربوطه، می‌توانند این دوره را بگذرانند.

هزینهٔ این دوره چقدر است؟
این دوره کاملاً رایگان و به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
باتوجه به این‌که دورهٔ آموزش لینوکس در سکان آکادمی خود دوره‌ای مقدماتی است، لذا این دوره به گونه‌ای تألیف گردیده تا دانشجویان را از نیاز به مطالعهٔ سایر محتواهای آموزشی تا حد ممکن بی‌نیاز سازد.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌دست خواهم آورد؟
کاربرانی که از سیستم‌عاملی همچون ویندوز قصد مهاجرت به گنو/لینوکس را داشته باشند و در این دورهٔ آنلاین شرکت کنند، در پایان دوره دیدی کلی نسبت به اکوسیستم لینوکس و تاریخچهٔ آن پیدا کرده، با بهترین توزیع‌های لینوکسی برای کاربران مبتدی آشنا شده، با نحوهٔ نصب یکی از توزیع‌ها روی سیستم خود آشنا شده، کار با کامندلاین را فرا گرفته و غیره به‌طوری‌که می‌توان گفت در پایان دوره بسیاری از کارهایی که کاربران لینوکس با آن‌ها به‌صورت روزمره ممکن است سروکار داشته باشند را فرا خواهند گرفت.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟
براساس قوانین سکان آکادمی، هرگونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت برخلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

لیست نظرات
برای ثبت نظر، ابتدا لاگین نمایید.
Ahmad abdi
Ahmad abdi
۱۳۹۶/۰۱/۲۲
عالی عالی عالی فقط میتونم همینو بگم
کاربر میهمان
کاربر میهمان
۱۳۹۵/۰۶/۲۲
بسیار عالی میشه اگر دوره های بعدی رو جادی تدوین کنند.