آموزش کاربردی پکیج Laravel Excel

مؤلف دوره:
این دوره توسط تیم تولید محتوای سکان آکادمی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره متوسطه است.

پیش‌نیازها:
پیش نیاز این دوره آشنایی با لاراول می باشد

تعداد آموزش‌ها:
7 قسمت

برای شروع کلیک کنید

نیاز به گزارش گیری های آفلاین از اطلاعات تجمیع شده در وب سایت ها، یکی از نیازهایست که بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی ، مدیران وب سایت ها و دیگر افراد مرتبط با یک وب سایت به آن برمیخورند. و با توجه به این که معمولا آنها عادت به استفاده از ابزار قدرتمندی به نام اکسل دارند و یا گزارش های قبلی آنها در قالب اکسل بوده است پس نیازمندی که برای برنامه نویسان پروژه مطرح میکنند، گزارش دهی وب سایت در قالب یک فایل اکسل با فرمت مناسب است که از زبان فارسی هم پشتیبانی مناسبی کند.

با توجه به این نیاز قصد داریم پکیجی را معرفی کنیم که به برنامه نویسان کمک میکند این مسئله را به خوبی حل کنند. پکیج Laravel-Excel همانطور که از بخش اول نامش مشخص است برپایه ی فریمورک قدرتمند PHP یعنی Laravel است. در این دوره ی عملی شما با حالت های مختلف استفاده از این پکیج آشنا میشوید و میتوانید نیازمندی های مختلفی را برطرف کنید. همچنین در هر بخش سعی میکنیم با مثال های جذاب و ساده موضوعات را مطرح کنیم تا با استفاده از کدهای حاصل شده بتوانید در پروژه های خودتان مسائل را حل کنید.

اطلاعاتی در مورد پکیج:

https://laravel-excel.com/

https://github.com/Maatwebsite/Laravel-Excel 

در مثال های این دوره از موارد زیر استفاده شده است:

Php: 7.4

Laravel: 6.x

Laravel Excel: 3.1

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
مخاطبین این دوره برنامه نویسانی هستند که قصد دارند از داده های تجمیع شده برروی دیتابیس های سایتشان گزارش های آفلاینی را به فارسی و یا انگلیسی در قالب فایل های مناسب Microsoft Excel تهیه کنند.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
با توجه به این که این دوره آموزش عملی یکی از پکیج های معتبر و پرکاربرد Laravel است نیاز است تا مخاطبین دوره به زبان برنامه نویسی PHP و فریمورک محبوب آن یعنی Laravel آشنایی داشته باشند.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟
دانشجویی که دوره ی آموزش عملی پکیج Laravel-Excel  را با دقت مطالعه نماید و مثال ها و تمرین های آن را به صورت کامل پیاده سازی نماید ضمن آموختن استفاده از این پکیج برای برطرف کردن نیازمندی هایی از قبیل گزارش گیری آفلاین و یا تولید گزارش های مدیریتی از اطلاعات سایت به زبان ها فارسی و انگلیسی در قالب فایلهای Excel، به ماژول های گزارشگیری قوی دسترسی خواهد داشت تا از صرف زمان اضافه در حین پیاده سازی پروژه های خود پرهیز نماید.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟
بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.