آموزش طراحی سایت به کودکان

تاثیر وب بر زندگی روزمره ی همه ما آدم ها غیر قابل انکار است و اگر اغراق نکرده باشیم، این تاثیر گذاری روی بچه ها به مراتب بیشتر است. برای آن که کودکان بتوانند تعامل سازنده تری با دنیای فناوری و به خصوص وب داشته باشند، ما در سکان آکادمی این دوره را تالیف نمودیم تا راه را برای کودکان علاقمند به دنیای فناوری، وب و برنامه نویسی هموار تر سازیم.

خالق زبان HTML
تیم برنرز لی در ۸ ژوئن سال ۱۹۵۵ در شهر لندن به دنیا آمد و در حال حاضر به عنوان یکی از دانشمندان مطرح علوم کامپیوتری دنیا محسوب می‌گردد اما بیشتر شهرت وی به خاطر ابداع شبکه جهانی وب است.
وی استاد دانشگاه‌ ام‌ آی‌ تی، استاد و پژوهشگر دانشگاه ساوثهمپتون و رئیس کنسرسیوم وب جهان‌شمول است و تکامل وب را تحت نظر دارد.
همچنین او مدیر بنیاد وب جهان‌گستر می‌باشد که در سال ۲۰۰۹ برای سرمایه گذاری و تلاش برای هماهنگی بیشتر برای استفاده از مزایای بالقوه وب برای بشر راه‌اندازی شده است.
علاوه بر موارد فوق، از وی به عنوان خالق زبان HTML نیز یاد می‌شود که اولین نسخه از آن را در سال ۱۹۹۱ منتشر کرد.

معرفی زبان نشانه گذاری فرامتنی (HTML)
HTML در کنار CSS تشکیل‌دهنده اجزای اصلی صفحات وی هستند. به زبان ساده، زبان نشانه گذاری فرامتنی یا همان HTML مشخص کننده ساختار صفحات وب است که دستورات این زبان اصطلاحاً Tag یا برچسب نامیده می شوند.
هر یک از برچسب‌های اچ‌ تی‌ ام‌ ال، معنا و مفهوم خاصی دارند و تأثیر مشخصی بر محتوا می‌گذارد. مثلاً برچسب‌هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری لینک به صفحات دیگر در اچ‌ تی‌ ام‌ ال تعریف شده‌اند. طراحان با استفاده از تگ های مختلف، نحوه نمایش صفحات وب را برای مرورگرهای مختلف توصیف می کنند.
HTML زبان برنامه‌ نویسی نیست بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری است و اساساً برای ساختاردهی اطلاعات و مجزا سازی اجزای یک صفحه به کار می‌رود. از سوی دیگر، HTML را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی صفحات وب به کار برد چرا که این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون CSS است.
شروع دوره آموزش طراحی سایت به کودکانلطفاً در صورت تمایل به درج نظر خود در مورد این دوره از سکان آکادمی، از فرم زیر استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این بخش از نظرات صرفاً برای اطلاع رسانی از میزان اثربخشی این دوره برای دانشجویان جدید طراحی شده است لذا از پرسیدن سؤال و یا درج نظراتی که بی‌ربط با این مسأله هستند خودداری نمایید.

 • دانیال در تاریخ: 1395/10/17

  وبسایت زیر آموزش html رو به صورت کامل و مختص کودکان و نوجوانان گذاشته و دوره های بعدی هم دارن آماده میشن. هر قسمت شامل مطلب و فیلم آموزشی اون مطلب است.

  YadCom.ir

 • هولایتی در تاریخ: 1395/10/30

  با سلام.
  برای تبلیغ سایت طرفین در صورتی که موافق هستید یک پست به معرفی سایت یکدیگر بنویسیم.
  سایت آموزشی "هولایتی"= "دانلود آموزش ویدیویی"

  http://hoolity.com/Detail.aspx?postid=15050
  موفق باشید.

 • AT در تاریخ: 1395/11/26

  سلام.
  با سپاس از خانم کریمی برای آموزش هاشون . میخاستم بدونم این دوره مناسب چه گروه سنی هست ؟

  ادمین سایت در تاریخ: 1395/11/26

  با سلام
  احتراما به استحضار می‌رساند که این دوره برای سطوح ابتدایی به بالا مناسب است

  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)