آموزش گیت

مؤلف دوره:
این دوره توسط بهزاد مرادی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مقدماتی است.

پیش‌نیازها:
پیش‌نیاز این دوره آشنایی با اصول سیستم‌عامل گنو/لینوکس است.

تعداد آموزش‌ها:
۱۱ قسمت

برای شروع کلیک کنید

آشنایی با مفهوم VCS

Version Control System یا به اختصار VCS به ابزاری اطلاق می‌گردد که با استفاده از آن می‌توان دست به مدیریت تاریخچهٔ تغییرات صورت‌گرفته در سورس‌کد یک پروژه و حتی دیگر پروژه‌های غیر نرم‌افزاری زده مضاف بر این که با استفاده از چنین ابزارهایی به سادگی می‌توان به شکل گروهی روی یک پروژه در آنِ واحد کار کرد.

معرفی دورهٔ آموزش Git

در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به توسعهٔ‌ نرم‌افزار با اصول پایه‌ای کار با سیستم گیت آشنا شده و از طریق مثال‌های کاربردی فرا خواهند گرفت که به چه شکل تغییرات مد نظر خود را کامیت کرده، روی یک ریپازیتوری آنلاین همچون گیت‌هاب دیپلوی نموده و حتی چنانچه با کانفلیکت (تداخل) روبه‌رو شدند، چگونه آن‌ها را مرتفع سازند.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
دورهٔ «آموزش گیت» برای توسعه‌دهندگانی تألیف شده است که قصد دارند تا در تیم‌های نرم‌افزاری و پروژه‌هایی که به صورت گروهی توسعه می‌یابند مشارکت داشته باشند (توسعه‌دهنده‌ای که بخواهد در این صنعت برچسب حرفه‌ای روی خود بزند، یکی از چیزهایی که حتماً می‌باید تسلط داشته باشد نحوهٔ کار با یکی از سیستم‌های مطرح کنترل نسخه همچون گیت است.)

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
پیش از این دوره، آشنایی با مبانی پایه‌ای سیستم‌عامل گنو/لینوکس الزامی است که در همین راستا می‌توانید به دورهٔ آموزش لینوکس در سکان آکادمی مراجعه نمایید که با تمرکز روی سیستم‌عامل اوبونتو تألیف شده است.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟
دانشجویانی که این دوره را بگذرانند، علاوه بر آشنایی با سازوکار سیستم‌های کنترل نسخه، اختصاصاً دانش پایه‌ای کار سیستم ورژن کنترل گیت را نیز به دست خواهند آورد.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟
بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.