WTF: داشبوردی کامندلاینی و اپن‌سورس برای کاربران لینوکس

WTF: داشبوردی کامندلاینی و اپن‌سورس برای کاربران لینوکس

WTF داشبوردی اپن‌سورس است که در محیط ترمینال اجرا می‌شود و مناسب کاربرانی است که بیشتر وقت خود را در ترمینال لینوکس می‌گذرانند. با کمک این داشبورد، می‌توان به راحتی و در یک نگاه کلی، خیلی سریع اطلاعات مد نظر را مشاهده کرد.

معمولاً تمام کسانی که با کامپیوتر به صورت جدی سر و کار دارند، به داشبوردی که بتوانند دیتای مختلفی را در آن مشاهده کنند، نیاز پیدا خواهند کرد؛ داشبوردی که بتوان از طریق آن اطلاعات مختلف را در یک‌جا داشت و WTF یکی از همین داشبوردها است که به صورت اپن‌سورس عرضه شده است.

اینکه چه اطلاعاتی در این داشبورد دیده شود کاملاً به اختیار شما است. در واقع، می‌توانید ماژول مربوط به ابزار مورد نظر را از سایت رسمی این ابزار دانلود نموده و در نهایت اطلاعات مد نظرتان را در داشبورد داشته باشید. برای مثال، می‌توان تقویم گوگل، ریپازیتوری‌های گیت، اطلاعات آب و هوا، تیکت‌های جیرا و کلی اطلاعات دیگر را در این داشبورد اضافه کرد (پیش از این در مقاله‌ای تحت عنوان آشنایی با ابزار گزارش هواشناسی در ترمینال به معرفی ابزار نسبتاً مشابهی برای آگاهی از وضعیت آب و هوا پرداختیم.)

راهنمای نصب WTF
به منظور نصب WTF از طریق سورس‌کد، ابتدا نیاز خواهید داشت تا زبان #گو را روی سیستم خود نصب داشته باشید. سپس با استفاده از کامندهای زیر،‌ به سادگی خواهید توانست این ابزار کامندلاینی را روی سیستم خود نصب نمایید:

go get github.com/senorprogrammer/wtf
cd $GOPATH/src/github.com/senorprogrammer/wtf
make install
make run

چنانچه تجربهٔ کار با این ابزار اپن‌سورس را دارید، در بخش نظرات می‌توانید تجربیات خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

نظرات
اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: