Windows 10 Cloud: جایگزینی برای Chrome OS

Windows 10 Cloud: جایگزینی برای Chrome OS

مایکروسافت سال‌ها است که تلاش می‌کند تا سازندگان کامپیوتر‌های شخصی را از سیستم عامل Chrome OS و مصرف‌کنندگان را از iPad شرکت اپل و محصولات مشابه آن دور نگه دارد؛ همان طور که می‌دانید، ویندوز RT هیچ وقت به صورت جامع مورد استفاده قرار نگرفت و ویندوز ۸.۱ با سرویس Bing هم نتوانست موفقیت چندانی به دست آورد. اما به تازگی این غول نرم افزاری، روی یک نسخهٔ ارزان قیمت دیگر، از سیستم عامل محبوبش کار می‌کند که Windows 10 Cloud نام گرفته است که به نظر تهدیدی برای رقبا محسوب می‌شود. برای آشنایی با جزئیات بیشتر در مورد Windows 10 Cloud، با سکان آکادمی همراه باشید.

صحبت‌ها دربارهٔ این نسخهٔ جدید، از چندی پیش همراه نسخه‌های بتای ویندوز ۱۰ آغاز شد. بر اساس گزارش وبسایت ZDNet، ویندوز 10 Cloud، یک نسخهٔ ساده شده از ویندوز است که قابلیت اجرای تمامی اپلیکیشن‌های فروشگاه آنلاین ویندوز را دارا است. کاملا مشخص است که این نسخهٔ ساده برای رقابت با سیستم عامل‌هایی مانند Chrome OS طراحی شده و پیش‌بینی می‌شود تا مایکروسافت بتواند با قیمت بسیار کم یا حتی مجانی آن را در اختیار سازندگان کامپیوتر‌های شخصی قرار دهد.

هنوز برنامهٔ شرکت مایکروسافت برای عرضهٔ این نسخه معلوم نیست، ولی مراجعی که در به روز رسانی قبلی ویندوز ۱۰ ارائه شدند، نشان می‌دهند که آنقدر‌ها هم لازم نیست منتظر بمانید!

البته باید بگوییم که مایکرسافت به طور علنی دربارهٔ این نسخه جدید ویندوز صحبتی نکرده است. لازم به ذکر است که داشتن اسم Cloud لزوما به این معنا نیست که کل سیستم عامل بر روی فضای ابری یا به صورت استریم اجرا خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود تا مایکروسافت، مجموعهٔ کلیدی سرویس‌هایش را -از جمله Bing- به صورت پیش‌فرض در اختیار قرار دهد تا کاربران را در اکوسیستم نرم‌افزاری‌اش نگه دارد.

نکتهٔ قابل توجه دیگر، اعلانیهٔ اخیر این شرکت در خصوص آوردن اپلیکیشن‌های دسکتاپی به پردازشگر‌های موبایل ARM است که خبر خوبی برای Windows 10 Cloud محسوب می‌شود چرا که عرضهٔ 10 Cloud روی پلتفرم‌های موبایل امکان‌پذیر خواهد بود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon