Web IDE: ادیتور تحت وب GitLab به منظور تسهیل پروسهٔ کدنویسی و ورژن کنترل

Web IDE: ادیتور تحت وب GitLab به منظور تسهیل پروسهٔ کدنویسی و ورژن کنترل

GitLab جدای از اینکه یک سرویس حرفه‌ای ورژن کنترل است، به حوزه‌های دیگری من‌جمله مدیریت پورتفولیو و همچنین دوآپس هم ورود پیدا کرده است تا علی‌الظاهر بتواند سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهد و جالب است بدانید که با ریلیس (انتشار) نسخهٔ 10.7، اولین نسخه از Web IDE گیت‌لب نیز در اختیار دولوپرها قرار گرفت.

Repo Editor نام ایدهٔ خامی بود که پس از برگزاری جلسات بسیار با مدیران محصول، دولوپرها، متخصصین یوایکس و غیره در نهایت به Web IDE تغییر نام پیدا کرد تا به طور خلاصه این امکان را در اختیار دولوپرها قرار دهد تا فرایندهای کدنویسی و کامیت تغییرات به سیستم ورژن کنترل را در یک پلتفرم و به صورت ادغام‌شده داشته باشند.

طبق گفته‌های گیت‌لب، این ادیتور آنلاین که با دیگر سرویس‌های این شرکت ادغام شده است تا کار را برای دولوپرها تسهیل کند، بر پایهٔ ادیتور اپن‌سورس Monaco و همچنین با الهام از دیگر ادیتورهای محبوب همچون Atom و VSCode طراحی شده است (برای آشنایی بیشتر با Monaco می‌توانید به مقالهٔ Monaco Editor: ویرایشگری مبتی‌ بر وب که VS Code را قدرتمند‌تر می‌کند! مراجعه نمایید.)

لازم به ذکر است که به منظور استفاده از این ادیتور، صرفاً کافی است تا وارد ریپازیتوری خود در GitLab شده، سپس روی دکمهٔ Web IDE کلیک نمایید تا ریپازیتوری خود را در محیطی همچون یک IDE دسکتاپ مشاهده کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس