Visual Perceptive Media: تلاش بی‌بی‌سی برای پخش برنامه‌هایی متناسب با سلیقه و شخصیت بیننده

Visual Perceptive Media: تلاش بی‌بی‌سی برای پخش برنامه‌هایی متناسب با سلیقه و شخصیت بیننده

BBC روی پروژه‌ای آزمایشی تحت عنوان Visual Perceptive Media که هدف آن به نمایش گذاشتن برنامه‌هایی متناسب با سلیقه و شخصیت کاربران می‌باشد سرمایه‌گذاری کرده است که این پروژه در ادامه‌ٔ پروژهٔ صوتی Perceptive Media که در آن نمایش‌های رادیویی بر اساس فاکتورهایی نظیر موقعیت افراد و ساعت روز تغییر می‌کرد پیش گرفته خواهد شد. 

این پروژه مبتنی بر یک پروسهٔ شخصی‌سازی است که توسط یک اپلیکیشن موبایل اجرا می‌شود بدین شکل که اپلیکیشن سلیقهٔ کاربر را بر اساس معیارهایی خاص رصد کرده و سؤالاتی دربارهٔ شخصیت کاربر از وی می‌پرسد و در نهایت هم از این اطلاعات برای جمع‌آوری عناصر نمایش‌های تلویزیونی و ویرایش آن‌ها مطابق با سلیقهٔ وی استفاده خواهد شد. با توجه به پروفایلی که برای کاربران ایجاد می‌گردد، اَکت‌های صحنه نیز تغییر می‌کنند و یا بر کاراکتر خاصی بیشتر تأکید می‌شود و حتی ممکن است مدت زمان برخی صحنه‌ها نیز تغییر کند یا ترکیب رنگ و موسیقی متن نیز دستخوش تغییر گردد.

در حقیقت، قرار است Visual Perceptive Media رسانه را به اجزایی تقسیم کند که بر اساس پروفایل‌های کاربری به اجرا درمی‌آیند. به عبارت دیگر، یک برنامهٔ تلویزیونی را تصور کنید که بسته به تعداد اپیزودهایی که مشاهده کرده‌اید، متفاوت باشد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon