Ura: آژانس طراحی و زیباسازی پروژه‌های اپن‌سورس

Ura: آژانس طراحی و زیباسازی پروژه‌های اپن‌سورس

Ura در واقع یک آژانس طراحی پروژه‌های اپن‌سورس است که حاصل تلاش تیمی از طرفداران واقعی اپن‌سورس است و اسم این آژانس (Ura) برگرفته از یک لغت آلبانیایی به‌ معنای «پُل» است و به‌ نظر می‌رسد که وجه تسمیهٔ این بنیاد این‌گونه باشد که تصمیم دارند پُلی مابین پروژه‌های اپن‌سورس و طراحان حرفه‌ای ایجاد کرده و در نهایت تجربهٔ کاربری بهتری برای کاربران رقم بزنند.

هدف از تشکیل چنین استارتاپی، ایجاد طراحی‌های کاربرپسند و گیرا برای پروژه‌های اپن‌سورس به‌ منظور استقبال کاربران بیشتری از این دست پروژه‌ها بوده است. چیزی که به‌ وضوح در میان اعضای تیم Ura دیده می‌شود، علاقهٔ ویژهٔ آن‌ها به نرم‌افزارهای رایگان و اپن‌سورس است و آنچه ایشان را برای راه‌اندازی چنین نهادی مشتاق‌تر کرده است، عدم وجود طراحی زیبا در برخی نرم‌افزارهای اپن‌سورس موجود است! در حقیقت، ایشان درصدد رفع این نقص نه‌ چندان کوچک هستند (پروژه‌هایی همچون موزیلا، ردهت و ویکی‌مدیا از نمونه کارهای تخصصی این تیم هستند.)

طراحی زیبا و منحصربه‌فرد، بدون شک وجه‌تمایزی میان یک نرم‌افزار اپن‌سورس و رقبای هم‌رده‌اش است که تجاری هستند و باتوجه به تجربهٔ خوب کاری و بهره‌گیری از نیروهای متخصص در زمینهٔ طراحی، Ura آمادگی خود را برای همکاری با سایر علاقه‌مندان به حوزهٔ اپن‌سورس نیز اعلام کرده‌ است.

به‌ نظر شما آیا فعالیت‌های این استارتاپ و سایر نهادهایی که کارهای مشابهی انجام می‌دهند نویدبخش طراحی‌ها و رابط‌های کاربری به‌ مراتب زیباتری از آنچه امروزه در اکثر پروژه‌های اپن‌سورس می‌بینیم خواهند بود؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را این رابطه با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon