Uber متهم به قتل یکی از کارمندان خود است!

Uber متهم به قتل یکی از کارمندان خود است!

یکی از مهندسین شرکت Uber خودکشی کرد و به گزارش San Francisco Chronicle، همسرش دلیل مرگ او را محیط پراسترس این شرکت می‌داند! به گفته زیکول توماس، همسر متوفی، شخصیت همسرش پس از پیوستن به این شرکت به‌طور چشم‌گیری تغییر کرد؛ او پیش از این کارمند شرکت لینکدین بود و به‌منظور کار در Uber به پیشنهاد کاری Apple پاسخ منفی داد، اما در اواخر آگوست، با شلیک یک گلوله به سرش، به عمر خود پایان داد.

 

با مراجعه به پیام‌های فیسبوک او، Chronicle گزارش کرد که او از این‌که در فضای کاری خود تحقیر می‌شده است شکایت داشته اما Uber با رد این ادعا، وجود هرگونه تبعیض نژادی و استرس بیش از حد را در محیط کاری دروغ محض خواند. از آنجایی که این شرکت ادعای خسارت خانواده توماس را نپذیرفت، ایشان عریضه‌ای را به کانون جبران خسارت کارمندان ایالت کالیفرنیا ارائه کردند و پیگیری‌های بیشتر را بر عهده این سازمان گذاشتند.

در مصاحبه با Chronicle، سخنگوی Uber با اعلام مراتب تا‌ٔسف و همدردی خود به بازماندگان آقای توماس، آرزو کرد که هیچ خانواده‌ای چنین درد بزرگی را تجربه نکند؛ اما درعین‌حال، در مورد شکایت رسمی ایشان هیچ صحبتی نکرد. به‌طورکلی، چند ماه اخیر برای این شرکت پر از ماجرا و استرس بوده و اتهامات زیادی به آن‌ها وارد شده است که از جملهٔ این اتهامات، می‌توان به ادعای وجود تبعیض جنسیتی در محیط کاری و همچنین شکایت شرکت گوگل در خصوص سرقت اطلاعات محرمانه به منظور استفاده در برنامه خودروهای بدون راننده اشاره کرد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon