Turtl: فضایی برای ذخیره‌سازی امن اطلاعات شخصی

Turtl: فضایی برای ذخیره‌سازی امن اطلاعات شخصی

کسانی که در قالب یک تیم کار می‌کنند همواره این دغدغه را دارند که چگونه با سایر هم‌تیمی‌های خود چیزهایی را به اشتراک بگذارند، نظر ایشان را در مورد کار خاصی جویا شوند، اطلاعات خود را به چه شکلی در قالب بستری ایمن نگهداری کنند و بسیاری چیزهای دیگر! Turtl به شما این امکان را می‌دهد تا به نت‌برداری، بوک‌مارک‌ کردن و ذخیرهٔ اطلاعات مربوط به پروژه‌های حساس خود در فضایی امن بپردازید. 

Turtl چیست؟
Turtl مکانی امن برای نگهداری یادداشت‌ها، بوک‌مارک‌ها، پسوردها، ایده‌ها، عکس‌ها، اسناد و تمام چیزهایی است که شما می‌خواهید در امنیت کامل نگهداری کنید. تگ کردن و فیلتر کردن راحت توسط این سرویس آنلاین، آن را به گزینهٔ مناسبی برای سازماندهی و پژوهش‌های شخصی و حرفه‌ای تبدیل کرده است.

چگونه این سرویس امنیت بیشتری برای کاربرانش رقم می‌زند؟
هنگامی که شما لاگین هستید، این سرویس پسوردتان را گرفته و از آن برای ساخت یک Cryptographic key یا کلیدی مخفی استفاده می‌کند و با این کلید، تمام اطلاعاتی که شما می‌خواهید ذخیره کنید را رمزنگاری می‌کند. این بدان معنا است که فقط شما و کسانی که اطلاعات را با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌اید، قادر هستند تا به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

آیا می‌توانم اطلاعات را به اشتراک بگذارم؟
Turtl به شما این اجازه را می‌دهد تا دیتای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و همین‌طور می‌تواند داده‌های شخصی‌تان که نمی‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید را در جایی امن نگهداری کند. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام یک از اطلاعات‌تان به اشتراک گذاشته شود و کدامیک به صورت کاملاً خصوصی نگهداری شوند!

هزینهٔ استفاده از آن چقدر است؟
این سرویس با قابلیت‌های پایه‌ای کاملاً رایگان است.

آیا ترتل اپن‌سورس است؟
سورس‌کد Turtl به صورت اپن‌سورس روی ریپازیتوری Turtle در گیت‌هاب در دسترس است. لایسنس ترتل هم بر اساس GPL نسخهٔ 3 است؛ به عبارت دیگر، هر کسی می‌تواند آن را برای مصارف شخصی یا سازمانی مورد استفاده قرار دهد.

در پایان هم گفتگویی که با مبتکر این ایده صورت گرفته را ارائه می‌دهیم تا بیشتر با نقطه نظرات عوامل اجرایی Turtl آشنا شوید. مبتکر این طرح در پاسخ به این سؤال که «چرا این سرویس را درست کردید؟» گفت:

به دلیل اینکه از نظر ما حریم خصوصی باید راحت به دست بیاد. الان زمان بسیار مهمیه چون همه چیز در زندگی ما به سرعت به سمت دنیای دیجیتال می‌ره. عده‌ای از مردم از برنامه‌های کاربردی Dropbox و Evernote استفاده می‌کنن چون کار با اون‌ها آسونه اما نمی‌دونن وقتی این کار رو می‌کنن حریم خصوصی خود رو در معرض خطر قرار می‌دن!
اطلاعاتی که تونستن از دست هکرها و شرکت‌های تبلیغاتی در امان بمونن در نهایت توسط ناظران دولتی هک می‌شن! تنها راهی که می‌شه از اون طریق اطلاعات خصوصی رو واقعاً خصوصی نگه داشت، اینه که اون‌ها رو به هیچ وجه آنلاین نگه‌داری نکنیم و بهترین کار رمزنگاری کردن اطلاعاته.
یادگیری و استفاده کردن از برنامه‌های رمزنگاری می‌تونه سخت باشه و یک اشتباه ممکنه تمام کارهاتون رو به باد بده اما سرویس Turtl همهٔ این مسائل رو حل کرده. این برنامه تمام شیوه‌های رمزنگاری رو در کنار هم قرار داده و محیطی زیبا رو ایجاد کرده که در هنگام استفاده ازش فراموش می‌کنید که دارید با یک برنامهٔ ضد هکری کار می‌کنین. در واقع، ترتل با این هدف ساخته شده که به شما این امکان رو بده تا مطالب خود را در محیطی امن با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ شما در مورد این سرویس چیست و آیا پلتفرم‌های دیگری می‌شناسید که بتوانند به حریم خصوصی کاربران برای ذخیره‌سازی داده‌هایشان احترام بگذارند؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon