Truffle: فریمورکی برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های Ethereum

Truffle: فریمورکی برای توسعهٔ اپلیکیشن‌های Ethereum

Truffle با مأموریت راحت‌تر کردن زندگی دولوپرهای کریپتوکارنسی (به خصوص اتریوم) به صورت اپن‌سورس تحت لیسانس MIT عرضه شده است. 

Truffle با زبان JS نوشته شده که کاملاً ماژولار است؛ به عبارت دیگر، این امکان را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا هر نوع قابلیتی که مد نظرشان است را مورد استفاده قرار دهند.

به طور مثال، شما می‌توانید از Truffle به عنوان یک لایبرری برای فریمورک طراحی شده توسط خودتان استفاده نموده و صرفاً ماژول‌هایی که نیاز دارید را لود کنید. از جمله دیگر ویژگی‌های Truffle می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی از زبان‌های JavaScript و Solidity
توسعهٔ اپلیکیشن‌های به اصطلاح DApp با این فریمورک بسیار راحت بوده به طوری که با استفاده از زبان‌های جاوااسکریپت و سالیدیتی می‌توان دست به توسعهٔ اپلیکیشن زد (DApp مخفف واژگان Decentralized Application به معنی «اپلیکیشن نامتمرکز» است).

مدیریت شبکه به منظور دیپلوی اپلیکیشن
Truffle این امکان را به دولوپرها می‌دهد تا تمام تمرکز خود را روی کدنویسی گذاشته و هیچ‌گونه نگرانی بابت مدیریت شبکه نداشته باشند.

پکیج‌های متنوع
با استفاده از NPM و EthPM، به پکیج‌های بسیاری دسترسی خواهید داشت که دیگر نیازی به اختراع مجدد چرخ نخواهید داشت.

روش نصب Truffle از طرف NPM
به منظور نصب این فریمورک از طریق کامندلاین، می‌بایست دستور زیر را وارد ترمینال نمایید:

$ npm install -g truffle

پیش از این گفتیم که این ابزار به صورت اپن‌سورس عرضه شده و با مراجعه به ریپازیتوری گیت‌هاب Truffle، می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس