Trends: سرویسی رایگان از Stack Overflow  برای ارزیابی محبوبیت زبان‌های برنامه‌نویسی

Trends: سرویسی رایگان از Stack Overflow برای ارزیابی محبوبیت زبان‌های برنامه‌نویسی

Trends سرویسی از استک اورفلو است که کاربران می‌توانند از آن طریق اطلاعات و آمار دربارهٔ جدیدترین‌ها و محبوبترین‌های حوزهٔ برنامه‌نویسی و فناوری به صورت رایگان کسب نمایند. رتبه‌بندی موارد بر اساس میزان محبوبیت بین کاربران با توجه به پرسش‌های انجام شده پیرامون هر موضوع است و اگرچه که نتایج مقایسه‌ها ممکن است خیلی دقیق نباشند، اما می‌توان تأثیر جدیدترین تغییرات در موضوع‌های مرتبط را در آن‌ها مشاهده نمود.

Stack Overflow را می‌توان یکی از پرمخاطب‌ترین وب‌سایت‌ها بین برنامه‌نویس‌ها و دولوپرهای وب دانست؛ منبعی که نه‌ تنها برای دولوپرهای تازه‌کار دارای اطلاعاتی ارزشمند است، بلکه توانسته برای کاربران با‌تجربه نیز راه‌گشای بسیاری از مشکلات و پرسش‌ها باشد. این وب‌سایت با ارائهٔ سرویس Trends خود نیز توانسته‌ است محبوبیتش را بیش‌ از پیش افزایش دهد به طوری که برای استفاده از این بخش تنها کافی است نام گزینه‌های مورد نظر خود را در قسمت Tags وارد نمایید تا نتایج به صورت نموداری در بازه زمانی چند ساله برای شما نشان داده شوند.

استک اورفلو با وجود حجم زیاد داده‌هایی که در اختیار دارد، هر ساله گزارش‌ها و مستندات سودمندی را درباره موضوعات مربوط به برنامه‌نویسی ارائه می‌دهد؛ همچنین این وب‌سایت با بررسی رفتار و علائق کاربران و عملکرد آن‌ها در پرسش‌نامه‌ها و نظرسنجی‌های گوناگون، می‌تواند یک منبع مورد اعتماد دربارهٔ میزان محبوبیت زبان‌های برنامه‌نویسی و فناوری‌های وابسته بین کاربران باشد به طوری که نتایجی از این دست برای تازه‌کارها اهمیت زیادی دارد و با توجه به آن‌ها می‌توانند مسیر راه خود را دقیق‌تر مشخص نمایند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon