TOAST UI Editor: ادیتوری اپن‌سورس، رایگان و پیشرفته

TOAST UI Editor: ادیتوری اپن‌سورس، رایگان و پیشرفته

TOAST UI Editor ویرایشگری اپن‌سورس، رایگان اما در عین حال پیشرفته است که از حالت‌های Markdown و WYSIWYG پشتیبانی می‌کند (این دو اصطلاح مربوط به امکاناتی هستند که معمولاً ویرایشگرها ارائه می‌دهند؛ در حالت WYSIWYG که ویزیویگ خوانده می‌شود، هر آنچه که می‌نویسید عیناً مشاهده خواهد شد. Markdown نیز یک زبان نشانه‌گذاری است که متن ساده را به کدهای HTML تبدیل می‌کند. مثلاً در این مدل، عبارت **SokanAcademy ** تبدیل به SokanAcademy خواهد شد).

بسته به نیاز ممکن است شما بخواهید عبارت Markdown نوشته شده را مشاهده یا که آن را ویرایش کنید؛ Toast UI Editor در هر دو مورد قابل استفاده خواهد بود به طوری که هر دو حالت Markdown و WYSIWYG در این ویرایشگر پشتیبانی می‌شوند که هر لحظه می‌توان به هر کدام از آنها سوئیچ کرد.

قابلیت‌های اصلی TOAST UI Editor
پیش‌نمایش زنده:
هم‌زمان با ویرایش Markdown، می‌توان خروجی HTML رِندِر شده را به صورت زنده مشاهده کرد زیرا تغییرات بلافاصله اعمال خواهند شد.

اسکرول هم‌زمان: هر زمان که قسمت Markdown اسکرول شود، هم‌زمان قسمت پیش‌نمایش نیز اسکرول می‌شود و نیازی به اسکرول جداگانهٔ آن نیست.

تورفتگی خودکار: برای خوانایی بیشتر کد، قواعد تورفتگی (Indentation) به صورت خودکار لحاظ می‌شوند.

کنترل سینتکس: هر نوع عبارت Markdown که در سینتکس مشکل داشته باشد، به صورت اصطلاحاً Real-time هایلایت خواهد شد.

کپی/پیست: می‌توان محتوای متنوعی را از داخل مرورگر، اِکسل و یا پاورپوینت به ویرایشگر کپی/پیست کرد.

ویرایشگر اختصاصی سورس‌کد: در ویرایشگر Codeblock این ادیتور، بیش از 170 زبان برنامه‌نویسی جهت نمایش بهینهٔ سورس‌کد پشتیبانی می‌شوند.

جدول: امکان افزودن جداول با استفاده از این ادیتور بسیار ساده و آسان است.

پشتیبانی از زبان‌های مختلف: این ادیتور از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، کره‌ای، ژاپنی، چینی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، فرانسه و اوکراینی پشتیبانی می‌کند. همچنین شما می‌توانید زبان مورد نظرتان را به آن اضافه کنید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس