Termbox: ابزاری برای آزمایش محیط کامندلاین توزیع‌های مختلف لینوکس از طریق مرورگر

Termbox: ابزاری برای آزمایش محیط کامندلاین توزیع‌های مختلف لینوکس از طریق مرورگر

Termbox ابزاری اپن‌سورس است که این امکان را به کاربران می‌دهد تا امکان تست توزیع‌های مختلف لینوکس را از طریق مرورگر داشته باشند البته با در نظر گرفتن این نکته که هیچ محیط گرافیکی‌ ارائه نمی‌کند بلکه نسخه‌های کامندلاین سیستم‌عامل‌های محبوب لینوکسی را در دسترس‌تان قرار می‌دهد.

Termbox در معرفی خود از گزاره‌ای استفاده کرده که می‌شود گفت تقریباً درست است:

با دو کلیک، سیستم لینوکسی‌تان را اجرا کنید!

برای استفاده از Termbox، نیازی به ثبت‌نام در سایت نیست و تمام کاری که برای رسیدن به هدف‌تان نیاز دارید، عبارت از این است که ابتدا دست به انتخاب توزیع لینوکسی مد نظر خود زده سپس روی دکمهٔ Launch کلیک نمایید و سپس با صفحهٔ ترمینال توزیع مد نظر خود روبه‌رو خواهید شد. استفاده از این ابزار رایگان است و سِشِن‌ شما تا چند ساعت فعال مانده و پس از آن خودبه‌خود حذف خواهد شد. همچنین هر سیستم‌عامل در محیط ماشین‌ مجازی مخصوص به خود ایمن شده است.

آشنایی با طرز کار Termbox
اگر دربارهٔ طرز کار این وب‌سایت کنجکاو شده‌اید، باید بگوییم که این ابزار از HyperContainer به عنوان بک‌اند خود استفاده می‌کند (نوعی کانتینر است و به همین دلیل نصب و استفاده از آن بسیار سریع اتفاق می‌افتد) در حالی که در فرانت‌اند ترمباکس از hterm نیرو گرفته است (hterm یک لایبرری جاوااسکریپتی است که برای پردازش خروجی ترمینال و گرفتن ورودی کیبورد کاربرد دارد که توسط گوگل عرضه شده و بسیار سریع، بدون خطا و برای استفاده در مرورگرهای مختلف مناسب است.)

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon