Tandem: ابزاری برای دولوپرها به منظور کار با ادیتورهای متنی به‌صورت غیرمتمرکز و هم‌زمان

Tandem: ابزاری برای دولوپرها به منظور کار با ادیتورهای متنی به‌صورت غیرمتمرکز و هم‌زمان

Tandem ابزاری برای دولوپرها است که این امکان را برای ایشان فراهم می‌کند تا بتوانند به‌صورت غیرمتمرکز و هم‌زمان، با سایر دولوپرها روی یک ادیتور متنی اقدام به کدنویسی کنند. همچنین این ابزار از کانکشن‌های نظیر به نظیر (P2P) برای تسهیل این ارتباط استفاده می‌کند و Tandem روی ادیتورهای متنی نِیتیو به سادگی قابل‌استفاده بوده و همچنین قابلیت به‌کارگیری روی ادیتورهای مختلف را دارا است.

Tandem در واقع مجموعه‌ای از پلاگین‌ها است که در ادیتورهای متنی نِیتیو مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جملۀ آن‌ها می‌توان به ادیتورهایی همچون Sublime Text 3 و Neovim اشاره کرد (همچنین این ابزار به‌صورت غیررسمی، ادیتور Vim را نیز پشتیبانی می‌کند).

به اشتراک‌گذاری کد در این پلاگین آسان است به طوری که فقط کافی است تا دولوپر پلاگین را روی ادیتور متنی خود نصب کرده و یک سِشِن Tandem در آن ایجاد کند. همچنین دولوپرها می‌توانند سایر دولوپرها را نیز به سِشِن خود دعوت کنند تا در کنار هم و در Tandem، اقدام به کدنویسی کنند (لازم به ذکر است که برای استفاده از Tandem، باید نسخۀ Python 3.6 یا نسخه‌های بالاتر آن و همچنین Node.js در محیط توسعهٔ دولوپر نصب شده باشند).

کاربر میهمان

دوست گرامی شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: