Steve Wozniak: گوگل، اپل و فیسبوک در سال 2075 از این هم بزرگ‌تر خواهند شد!

Steve Wozniak: گوگل، اپل و فیسبوک در سال 2075 از این هم بزرگ‌تر خواهند شد!

آیا هیچ‌وقت به این موضوع فکر کرده‌اید که در آینده شرکت‌های غول‌پیکر تکنولوژیکی که روزی استارتاپ‌های کوچکی بودند به چه شکل خواهند بود و یا چگونه به حیات خود ادامه خواهند داد و آیا آن‌ها اصلاً وجود خارجی خواهند داشت؟ به نظر می‌رسد آینده‌نگری دقیق و برنامه‌ریزی توسط خود این شرکت‌ها می‌تواند تا میزان قابل‌ملاحظه‌ای به بقای آن‌ها کمک کند اما در این پست قصد داریم نگاهی به دیدگاه‌های Steve Wozniak، که در کنار Steve Jobs دست به خلق کمپانی اپل زد، پیرامون پیش‌بینی وضعیت غول‌های تکنولوژی در آینده بپردازیم.

گوگل، اپل و فیسبوک در سال 2075 غول‌تر خواهند شد!
Steve Wozniak، یکی از دو بنیان‌گذار اپل، معتقد است باتوجه به درآمد بسیار بالای اپل، گوگل و فیسبوک غیرممکن است در آیندۀ نزدیک این سه شرکت توسط کمپانی‌های دیگر مغلوب شوند؛ وازنیاک پیش‌بینی کرده که در سال 2075 این سه شرکت حتی بزرگ‌تر خواهند شد و این چیزی است که قطعاً اتفاق می‌افتد!

شکی نیست که در حال‌ حاضر، شرکت‌های اپل، گوگل و فیسبوک جزو بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی هستند؛ کمپانی‌هایی که در طول سال‌های متمادی روشی صحیح و تحسین‌برانگیز در پیش گرفته‌اند به این شکل که دائماً راه‌های ارتباطی مشتریان و کاربران‌شان با یکدیگر را تغییر داده، آن‌ها را جویای احوال یکدیگر می‌کنند و در کل، زندگی را برای کاربرانشان‌ لذت‌بخش‌تر کرده‌اند. گرچه هر سه شرکت در زمینۀ محصولات و خدمات خود عالی عمل می‌کنند، اما آینده‌نگری و برنامه‌ریزی دقیق آن‌ها برای آینده نیز برای بقای این شرکت‌ها بسیار حائز اهمیت است تا جایی که وازنیاک معتقد است این موضوع نقشی اساسی در رشد این شرکت‌‌ها دارد.

در همین راستا، وازنیاک در مصاحبه‌ای که با روزنامۀ USAToday داشته، اظهار کرده است که این شرکت‌ها دارای درآمد و دارایی بسیار بالایی هستند و این بی‌معنی است اگر فکر کنیم آن‌ها تا سال 2075 و پس از آن، وجود نخواهند داشت. به گفتهٔ وی:

اپل تا مدت بسیار زیادی پابرجا می‌مونه. درست شبیه آی‌بی‌ام که در سال 1911 پایه‌گذاری شد. بر اساس آخرین آمار و ارقام، دارایی اپل میلیاردها دلار هست! مبلغی که قابلیت سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای رو داره که بدین ترتیب، احتمال اینکه این شرکت در سال 2075 وجود نداشته باشه، منتفیه. همین اصل در مورد گوگل و فیسبوک هم صدق می‌کنه.

وازنیاک همچنین پیش‌بینی می‌کند که در آینده بیابان‌ها مکانی ایده‌آل برای ساختن شهرها خواهند بود؛ شهرهایی که کاملاً از ابتدا ساخته می‌شوند (تجربۀ برخی از کشورهای خاورمیانه در این زمینه به ما نشان می‌دهد که این امر خیلی دور از ذهن نیست.) همچنین وازنیاک اضافه می‌کند که در آینده کاربران با موضوعات روزمره به شکلی کاملاً متفاوت ارتباط برقرار خواهند کرد به طوری که پیشرفت چشمگیر #هوش مصنوعی شرایطی را فراهم خواهد کرد که کاربران بتوانند به شکلی کاملاً نامحدود و بی‌حد و مرز، با تکنولوژی تعامل برقرار کنند.

آیا شما هم با پیش‌بینی‌های وازنیاک موافق هستید؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon