چرا سکان آکادمی؟
Stack Overflow و Pluralsight: کمک به دولوپرهای جهان برای یادگیری مهارت‌های جدید کدنویسی

Stack Overflow و Pluralsight: کمک به دولوپرهای جهان برای یادگیری مهارت‌های جدید کدنویسی

Stack Overflow همواره نامی آشنا و کامینیوتی‌ای مشهور برای برنامه‌نویسان بوده است. حال این شرکت برای کمک به دولوپرهای جهان به منظور ارتقاء مهارت‌های کدنویسی خود، وارد یک همکاری جدید با وب‌سایت Pluralsight شده است.

کمک به دولوپرهای جهان، همواره مأموریت -یا بهتر بگوییم رسالت- استک اورفلو بوده است؛ حال این کمک به دولوپرها می‌تواند کمک به پیدا کردن پاسخ‌های آن‌ها در مسائل کدنویسی از طریق پرسش و پاسخ باشد یا اینکه بتوانند شغل رؤیایی خود را بیابند.

Pluralsight نیز اهدافی مشابه دارد؛ هدف این کمپانی آموزشی کمک به جامعهٔ تکنولوژی برای افزایش مهارت‌هایشان، به اشتراک‌گذاری دانش و ایجاد پیشرفت از طریق تکنولوژی و در نهایت ایجاد یه رابطهٔ برد-برد است. اکنون این دو کمپانی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا این فرایند آموزشی را بیش از پیش اثربخش سازند. در همین راستا استک اورفلو در سایت خود اعلام کرده است:

 بسیار هیجان‌زده‌ایم که می‌توانیم با شرکت Pluralsight برای سرمایه‌گذاری روی یک پلتفرم یادگیری مشارکت داشته باشیم.

سفر آموزشی دولوپر
چگونگی یادگیری دولوپرها در طول زمان پیشرفت بسیاری پیدا کرده است. در واقع، در چند سال گذشته دولوپرها می‌بایست کتابخانه‌‌های دانشگاه خود را می‌دیدند و به دنبال یک کتاب می‌گشتند و سپس در مورد نرم‌افزار یا زبان‌ برنامه‌نویسی‌ که می‌خواستند یاد بگیرند، شروع به مطالعه می‌کردند. هرچند ممکن است این اتفاق این روزها هم بیافتد، اما اکثر دولوپرها از طریق دوره‌های آنلاین، بوت‌کمپ‌ها و دوره‌های آکادمیک اقدام به یادگیری می‌کنند.

پیش از این در مقاله‌ای تحت عنوان هم‌بنیان‌گذار Stack Overflow: دولوپرها لازم است به ۳ مهارت اصلی تجهیز شوند!، دیدیم که Joel Spolsky -مدیرعامل استک اورفلو- به مهارت‌های کلیدی که دولوپرها باید به آن‌ها تجهیز شوند اشاره کرده بود. حال وی در این باره می‌گوید:

چیزی که Aaron (مدیرعامل Pluralsight) و من در موردش باهم اشتراک داریم اینه که هر دوتامون برای دولوپرها کتاب می‌نویسیم. امروزه دولوپرها لزوماً وقت زیادی برای خوندن کتاب‌ها ندارن. آن‌ها نیاز دارند تا سه چیز رو سریع یاد بگیرن و خیلی زود هم ازشون استفاده کنن. Pluralsight متمرکز بر ساخت مهارت‌های اصلیه که شما بعداً به آن‌ها نیاز دارین، در حالی که Stack Overflow در مورد اینه که چگونه شکاف‌های مهارتی رو در یک چشم به هم زدن برطرف کنین.

Stack Overflow و Pluralsight چگونه می‌توانند به دولوپرها کمک کنند؟
این مشارکت در دو زمینه صورت می‌گیرد به طوری که شامل ادغام قسمت Developer Story سایت استک اورفلو با محصول جدید پلورال‌سایت به نام Skill IQ است. بین دو پلتفرم، دولوپرها اطلاعات جامع‌تری در ارتباط با مسیرهای یادگیری خود خواهند داشت.

در واقع قسمت Developer Story ایجاد شده‌ است تا به دولوپرها راهی نشان دهد که ببینند دولوپرهای دیگر، چه چیزی می‌دانند و چه خلاقیت‌هایی از خود بروز داده‌اند. مواردی مانند پروژه‌های اپن‌سورس، سؤالاتی که مهم هستند و پست‌ها و مقالات وبلاگ‌ها که به دولوپرها کمک می‌کنند تا داستان خودشان را در کنار خلاصه تجربیات دیگران توسعه دهند؛ اما هرگز یک روش استاندارد برای آن‌ها وجود نداشته تا بتوانند به عنوان مثال، مهارت حرفه‌ای خود را در یک زبان برنامه‌نویسی نشان دهند و اینجا دقیقاً جایی است که Skill IQ می‌تواند وارد عمل شود.

این محصول به دولوپرها این امکان را می‌دهد تا بتوانند مهارت‌هایشان را در حدود 5 دقیقه در چندین تکنولوژی اندازه‌گیری کنند. به عبارت دیگر، این ابزار به صورت درصدی مهارت‌های دولوپرها را در حوزه‌ها یا تکنولوژی مختلف اندازه‌گیری می‌کند. همچنین یک تاریخ تأیید دارد که مطابق با تاریخ زمان انجام ارزیابی است.

در مرحلهٔ اول این همکاری، دولوپرهایی که از هر دو پلتفرم استفاده می‌کنند می‌توانند نتیجهٔ Skill IQ خود را در صفحهٔ Developer Story خودشان در استک اورفلو به اشتراک بگذارند. دولوپرهایی که این ویژگی را به Story خود افزوده‌اند، از مهارت‌هایی برخوردارند که به خوبی می‌توانند آن‌ها را در معرض دید سایرین بگذارند.

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما