SoCLI: سرویس کامندلاین استک اورفلو

SoCLI: سرویس کامندلاین استک اورفلو

SoCLI یک کلاینت کامندلاین برای سرویس پرسش و پاسخ Stack Overflow است که با زبان برنامه‌نویسی پایتون نوشته شده است. با استفاده از SoCLI بدون نیاز به ترک کردن محیط ترمینال، در صورتی که با مشکلی مواجه شدید و نیاز به سرچ در استک اورفلو داشتید، می‌توانید سؤالات خود را مطرح نمایید. 

SoCLI برای سیستم‌عامل‌های لینوکس، ویندوز و مک در دسترس است و برای اجرای آن، نیاز به پایتون نسخهٔ ۳ به بالا خواهید داشت. برای نصب این سرویس در لینوکس، با وارد کردن دستورات زیر در ترمینال، می‌توانید پایتون و سرویس SoCLI را روی سیستم خود نصب کنید:

$ sudo apt-get install python3
$ sudo pip3 install socli

در سیستم‌عامل مک هم می‌توانید با استفاده از دستورات زیر، این سرویس را نصب نمایید:

$ brew install python3
pip3 install socli

برای سیستم‌عامل ویندوز هم، ابتدا زبان پایتون را نصب نموده سپس با استفاده از دستور pip، از طریق CMD اقدام به نصب SoCLI نمایید:

$ pip3 install socli

برای استفاده از این سرویس هم صرفاً کافی است تا ابتدا دستور socli را وارد کرده سپس کوئری جستجوی مد نظر خود را وارد نمایید؛ به طور مثال، اگر بخواهیم به دنبال عبارت «for loop in python syntax» باشیم، دستور مد نظر به این شکل بایستی وارد گردد:

$ socli for loop in python syntax

به نظر شما این سرویس برای کسانی که علاقمند به انجام کارهای‌شان از طریق کامندلاین هستند جالب نیست؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon