Skore: ابزار مدیریت دانش

Skore: ابزار مدیریت دانش

 Skore از طریق بهینه‌سازی جریان علمی سازمان‌ها و شرکت‌ها، افراد را به محتوای مورد نیازشان متصل می‌کند و در این پست، با برخی از مهم‌ترین ویژگ‌های این ابزار آشنا خواهید شد.

به گفتهٔ Danilo Weiner، مدیر ارشد بخش نوآوری شرکت سامسونگ، از Skore می‌توان به عنوان یک مرکز اطلاعاتی برای هر چیز قابل فروش و همچنین برای پیام‌های مشتریان استفاده کرد. محتوای ما می‌تواند هر چیزی را شامل شود: فایل‌های پی‌دی‌اف، گوگل درایو، لینک به وب‌سایت و غیره. Skore به عنوان محوری برای هر فعالیتی که مربوط به محتوا می‌شود عالی عمل می‌کند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ابزار عبارتند از:

تبادل دانش 
اطمینان از تبادل مؤثر اطلاعات برای شتاب‌دهندگی پروژه‌ها ضروری است؛ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های‌ سازمان‌ها، تنظیم ارتباطات است و اطمینان از این‌ که کارآفرین‌ها به بیشترین میزان دانش فراهم شده در برنامۀ شتاب‌دهی، دسترسی دارند. Skore برای شرکت‌ها از این نظر بسیار مهم است چرا که دسترسی به اطلاعات و مطابقت با آن در حین تغییر در نیازمندی‌های شرکت برای کارآفرینان تازه‌وارد کار آسانی خواهد شد.

آموزش کارمندان 
Skore به همراه خود، سادگی و سرعت را به ارمغان می‌آورد که کلید موفقیت در فرآیندهای مربوط به توسعهٔ منابع انسانی هستند.

برنامه‌ریزی 
برای اشتراک‌گذاری بی‌دغدغه می‌توانید تمامی داکیومنت‌ها، لینک‌ها و نوشته‌های تیم خود را در یک مکان جمع کنید. هر فرمت محتوایی را اضافه نمایید و با پلتفرم‌های دیگر یکپارچه کنید.

تقویت نیرو 
دانش تیمی‌تان را با بهترین روش به جریان بیاندازید و اطمینان حاصل می‌کنید که محتوای مهم به افرادی که بیشترین نیاز را به آن دارند خواهد رسید.

تعهد 
با گروه‌تان دقیقاً جایی که اطلاعات قرار دارند ارتباط برقرار کنید. به مباحثی که مدیریت علاقمند است نگاهی بیاندازید، به گفتگو بپردازید و دیگران را به تبادل ایده‌ها و یادگیری کنار یکدیگر دعوت نمایید.

مناسب برای فرانشیزها 
از Skore به عنوان راه‌کار اصلی انتشار اطلاعات‌تان به فرانشیزها مانند آگهی‌ها، محصولات جدید و قیمت‌گذاری جدید استفاده کنید (برای آشنایی بیشتر با مفهوم فرانشیز،‌ به مقالهٔ فرانشیز چیست و چگونه می‌تواند با رقم زدن تجربه‌ای بد، به برند لطمه بزند؟ مراجعه نمایید).

بازاریابی 
اطلاعات پروژه را مدیریت نمایید، مجموعه‌ای از داکیومنت‌های به‌روز شده را نگهداری کنید، به معرفی و بحث دربارهٔ ایده‌های جدید بپردازید، به جستجوی منابع بپردازید، دنبال ایده بگردید و خلاقیت‌تان را افزایش دهید.

فروش 
با آموزش و ایجاد انگیزه در گروه، نظارت بر تعهدات، پاداش به فروشندگان برتر، عرضهٔ اطلاعات محصولات و اشتراک‌گذاری بهترین کارها، فروش‌تان را افرایش دهید.

فرهنگ سازمانی 
فرهنگ سازمانی‌تان را تقویت کنید، از ترک شغل افراد جلوگیری کنید، افراد جدیدی استخدام کنید، کارآموزها را آماده کنید، پیشرفت‌ها را به اشتراک بگذارید، چارت‌های سازمانی‌تان را منتشر کنید، به شرح وظایف شغلی و مستندسازی مزایا و منافع پروژه بپردازید.

تحقیق 
به جمع‌آوری و مدیریت داده، تحلیل گزارش‌ها، اشتراک‌گذاری ایده‌ها، توسعه و مباحثه درباره‌ٔ مستندات بپردازید.

آموزش معکوس
به ارائهٔ محتوا به شکل کلاس‌ها و دوره‌های معکوس پرداخته، آزمون بگیرید و خروجی آموزش‌ها را بسنجید، نمره بدهید و اصول جدید را به مدرسین خود معرفی نمایید (کلاس معکوس شیوهٔ جدیدی از آموزش است که در آن، یادگیری محتوا در خانه و از طریق اینترنت و دوره‌های ویدئویی انجام می‌شود و در کلاس حضوری به مباحثی مثل انجام تکالیف، تعامل بیشتر با استاد و ... پرداخته می‌شود).

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon