Silent Speech Interface: پروژه‌ای از فیسبوک به منظور ذهن‌خوانی

Silent Speech Interface: پروژه‌ای از فیسبوک به منظور ذهن‌خوانی

Silent Speech Interface نام پروژه‌ای است که در دپارتمان B8 فیسبوک توسعه یافته است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا با استفاده از مغز خود، تفکراتشان را تایپ نمایند (B8 دپارتمانی داخل فیسبوک است که بر روی پروژه‌های خلاقانه کار می‌کند که در حال حاضر روی ده‌ها پروژهٔ نوآورانه کار می‌کند.)

این رابط که اصطلاحاً Silent Speech Interface (رابط گفتگوی خاموش) نامیده است، به شما اجازه می‌دهد تا تنها با استفاده از ذهن خود و بدون استفاده از هرگونه ایمپلنتی، کلمات را تایپ نمایید! در واقع، این اینترفیس با به‌کارگیری تکنیک‌های پیشرفته‌ای مانند تصویربرداری نوری که مغز را صدها بار در ثانیه اِسکن می‌کند، تفکرات ذهنی شما را به متن تبدیل می‌کند.

بر اساس اظهارات مدیران این دپارتمان، B8 سعی دارد تا در طی سال‌های آینده و با تکمیل این پروژه، تایپ 100 کلمه در دقیقه با استفاده از ذهن را برای کاربران امکان‌پذیر نماید (همچنین فیسبوک اعلام کرده است که در زمینۀ فراهم آوردن امکان شنیدن از طریق پوست، پیشرفت‌هایی داشته است که این تکنولوژی می‌تواند برای افراد ناشنوا مثمرثمر واقع گردد.)

نظر شما در مورد تلاش برای دستیابی به چنین تکنولوژی‌هایی چیست و آیا این قبیل تکنولوژی‌ها می‌توانند فراگیر شده و جهان ما را متحول کنند؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon