Salary Calculator: ابزار اختصاصی استک اورفلو برای محاسبهٔ حقوق دولوپرها

Salary Calculator: ابزار اختصاصی استک اورفلو برای محاسبهٔ حقوق دولوپرها

اگر دولوپر هستید و قصد دارید تا برای کار به خارج از کشور مهاجرت کنید اما هنوز در مورد میزان دستمزدهای رایج دولوپرها اطلاعات دقیقی ندارید و یا اگر می‌خواهید بدانید فردی با توانایی‌ها و مهارت‌های شما در دیگر کشورها چه میزان درآمدی دارا است، با استفاده از ابزار اختصاصی استک اورفلو این کار امکان‌پذیر است که با در نظر گرفتن معیارهایی همچون سطح تجربه و مهارت، موقعیت جغرافیایی، میزان تحصیلات و آشنایی با تکنولوژی‌های خاص می‌تواند دستمزد پایهٔ‌ دولوپرها را محاسبه نماید.

Salary Calculator ابزاری به منظور محاسبهٔ میزان حقوق دولوپرها است که به نظر می‌رسد مبنای محاسبات این ابزار اطلاعات گردآوری شده از Developer Survey باشد. برای استفاده از ابزار محاسبهٔ حقوق استک اورفلو ابتدا لازم است تا موارد زیر را وارد نمایید:

- مکان جغرافیایی
- میزان تحصیلات
- سابقهٔ کار به عنوان دولوپر
- زمینهٔ کاری
- تکنولوژی‌هایی که بر آن‌ها تسلط دارید

موارد بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانند در ارزیابی میزان مهارت و قابلیت دولوپرها مؤثر باشند اما موارد فوق به این دلیل انتخاب شدند که بیشترین تأثیر را در ارزیابی قابلیت‌های دولوپرها دارند و کارفرمایان نیز عمدتاً بر مبنای همین موارد میزان دستمزدی را برای دولوپرها در نظر می‌گیرند.

همچنین یکی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار در میزان درآمد دولوپرها،‌ زمینهٔ‌ فعالیت آن‌ها و میزان آشنایی ایشان با تکنولوژی‌های خاص است. آمار و ارقام سایت استک اورفلو نشان می‌دهند که علاوه بر زمینهٔ کاری و عنوان شغلی، به‌روز بودن و آشنایی با تکنولوژی‌های جدید نیز تأثیر به سزایی در سطح درآمد دولوپرها دارا است اما نکتهٔ قابل‌توجه این است که استفاده از تکنولوژی‌هایی که اغلب دولوپرها از آن‌ها استفاده می‌کنند نمی‌تواند تأثیر خاصی بر میزان دستمزد دولوپرها داشته باشد! به عنوان مثال، بسیاری از دولوپرها از جاوااسکریپت استفاده می‌کنند و از همین روی هرچند تسلط بر این زبان مهارت مهمی است، اما امروزه برخورداری از مهارت کدنویسی با JS بیشتر یک ضرورت است تا یک امتیاز.

در این ابزار به منظور مدل‌سازی پیش‌بینی دستمزد‌ها، از رگرسیون چندگانهٔ خطی (Multiple Linear Regression) استفاده شده است و از آنجا که کمترین و بیشترین دستمزد‌ها دامنهٔ‌ گسترده‌ای دارند، بر روی یک مقیاس لگاریتمی پیاده‌سازی می‌شوند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon