Red Hat Enterprise Linux 6.8: محبوبترین لینوکس سرور با ویژگی‌های جدید عرضه شد

Red Hat Enterprise Linux 6.8: محبوبترین لینوکس سرور با ویژگی‌های جدید عرضه شد

شرکت ردهت به تازگی آخرین نسخه از لینوکس تجاری و محبوبش، Red Hat Enterprise Linux 6.8 را عرضه کرد. این نسخه ویژگی های جدید زیادی به همراه دارد که به عنوان فاز دوم تولید RHEL 6 شناخته می شود. Red Hat Enterprise Linux 6.8 امکانات جدیدی را برای سیستم ادمین ها فراهم می کند که این کار از طریق پایدارتر کردن بیش از پیش این لینوکس سرور امکان پذیر شده است. جهت آشنایی بیشتر با Red Hat Enterprise Linux 6.8، با سکان آکادمی همراه باشید.

Red Hat Enterprise Linux در کنار Ubuntu 16.04 LTS Server و (SuSE Linux Enterprise Server (SLES یکی از توزیع های پیشرو در زمینه لینوکس سرور است. شرکت ردهت به عنوان یکی از ارائه دهنده های برتر راه کارهای اپن سورسی، اعلام کرد که RHEL 6.8 به صورت عمومی در دسترس خواهد بود. Red Hat Enterprise Linux 6 با بیش از ۶ سال اجرای موفقیت آمیز آماده شده تا امکانات جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد و پلتفرمی قابل اطمینان و پایدار برای سیس ادمین ها ایجاد کند.

ردهت RHEL 6.8 را با ویژگی‌های جدید زیادی عرضه می کند
شکل کلی RHEL 6.8 تغییر کرده که به مدیر سیستم اجازه دهد تا بخشی از کارهای خود را به Container ها انتقال دهند. طبق معمول، Red Hat Enterprise Linux 6.8 شامل یکسری تغییرات برای کمک به سازمان ها به منظور بهبود امنیت و بازده شان است. این توزیع در راستای بهبود امنیت VPN، به عنوان راه حل نهایی از openswan به libreswan تغییر کاربری داده است.

به لطف پیشرفت در مدیریت هویت ها به صورت کلاینت کد (SSSD)، کاربران این توزیع از لینوکس مدیریت و کارایی سمت کاربر ساده تری را مشاهده خواهند کرد. پشتیبانی از adcli جدید، مدیریت دامین اکتیو دایرکتوری در RHEL را ساده تر و احراز هویت کش شده در کلاینت، لاگین را آسان‌تر کرده است.

در این نسخه، یک ابزار آرشیو سیستمی تحت عنوان Relax-and-Recover افزوده شده تا با کمک کردن به مدیر سیستم برای ایجاد بک آپ در فرمت های شناخته شده ی ISO، کار آنها را آسان تر کند. علاوه بر این، کار با پکیج ها هم با ابزار پیشرفته yum آسان تر شده است. RHEL 6.8 درک بهتری از میزان استفاده از حافظه و کارایی را فراهم می کند. تغییر بزرگ دیگر در نحوه پشتیبانی بیش از ۳۰۰ ترابایت اطلاعات در فایل سیستم xfs است.

ضمناً اگر می خواهید به رایگان از این توزیع تجاری ردهت استفاده کنید، می توانید به لینک Red Hat Enterprise Linux مراجعه نمایید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon