Reacto: یک IDE اختصاصی برای کدنویسی با لایبرری React.js

Reacto: یک IDE اختصاصی برای کدنویسی با لایبرری React.js

Reacto یک IDE رایگان است که ابزارهای مورد نیاز برای توسعۀ ریئکت را به‌ صورت یکپارچه فراهم می‌کند تا با استفاده از آن دولوپرها بتوانند ایده‌های خود را سریع‌تر پیاده‌سازی کنند (در این پروژه اصطلاحاً از Pure React استفاده شده است به طوری که می‌تواند یک جایگزین برای سایر آی‌دی‌ای‌ها به‌ منظور توسعۀ این لایبرری باشد.)

لازم به ذکر است که این آی‌دی‌ای اپن‌سورس بوده و تمام دولوپرها می‌توانند در توسعه و بهبود آن مشارکت داشته باشند، ایده‌های خود را ارائه دهند تا در نهایت ابزارهای کاملی در دسترس سایر کاربران و دولوپرها قرار گیرد. همچنین Reacto برای کاربران مک، ویندوز و لینوکس در دسترس است.

قابلیت‌های کلیدی ادیتور Reacto
این IDE یکسری قابلیت‌های کلیدی دارا است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

- تعامل با سورس‌کد: دولوپرها می‌توانند به شیوه‌ای بصری با کد خود ارتباط برقرار کنند بدین معنی که با یک کلیک، یکسری اصطلاحاً Brick تعریف کنند؛ به عبارت دیگر، با استفاده از بریک‌ها، خیلی راحت می‌توانند به کامپوننت‌های خود، پراپرتی‌های مد نظرشان را اضافه کنند یا نوع آن‌ها از جمله عدد صحیح یا استرینگ بودن آن را تغییر دهند، متدهای کامپوننت‌ها را اصطلاحاً به هم Bind کنند تا برای کامپوننت‌های خود کانستراکتور پیاده‌سازی کنند، کامپوننت‌های ایمپورت شده را مدیریت کنند و همچنین می‌توانند کامپوننت‌هایی که به صورت یک کلاس تعریف شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند را به کامپوننت‌های معمولی تبدیل کنند و بالعکس.

- مدیریت دیپندسی‌ها: دولوپرها می‌توانند بدون خروج از محیط ادیتور پکیج‌های مختلفی را به پروژه اضافه کنند، آن‌ها را حذف کنند، ارتقاء دهند یا یک پکیج خاص را جستجو کنند و این در حالی است که همۀ تَسک‌ها به صورت کانکارنت (هم‌زمان) اجرا خواهند شد. همچنین این امکان برای دولوپرها فراهم شده است تا بتوانند از طریق پکیج مَنِجر npm و در محیط خود Reacto نیز پکیج‌های مد نظر خود را نصب کنند.

- تشخیص هوشمند آدرس فایل‌های لوکال: این IDE به‌ طور خودکار مسیر مربوط به تمام فایل‌ها، اِسنیپت‌ها و غیره را پیدا می‌کند. در واقع، فقط کافی است تا دولوپرها نام فایل مد نظر را تایپ کنند، سپس Reacto فایل‌ها را پیدا کرده و آن‌ها را به پروژه اضافه می‌کند. همچنین دولوپرها می‌توانند از اِسنیپت‌های یکپارچۀ ریئکت از جمله Constructor ،Skeleton و غیره نیز در این آی‌دی‌ای استفاده کنند. در ضمن این ریئکتو نیاز به نصب پلاگین اضافی ندارد چرا که تقریباً تمام پلاگین‌های مورد نیاز دولوپرها در آن موجود است.

- پیش‌نمایش کامپوننت (WIP): دولوپرها خواهند توانست تا با استفاده از کلیدهای Cmd+R یک پیش‌نمایش از کامپوننتی که خود ایجاد کرده‌اند را مشاهده کنند یا کامپوننت‌های ریئکت مبتنی بر کلاس ایجاد کرده و ببینند که در صورت ویرایش کد‌های مربوط به آن‌ها، این کامپوننت‌ها چگونه به نظر می‌رسند.

نظرات

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: