Python Fire: تبدیل سورس‌کد پایتون به CLI

Python Fire: تبدیل سورس‌کد پایتون به CLI

Python Fire که توسط شرکت گوگل به صورت اپن‌سورس عرضه شده است، این امکان را در اختیار دولوپرهای زبان پایتون محبوب می‌گذارد تا کدهای خود را به یک Command Line Interface تبدیل کنند (لازم به ذکر است که شرکت گوگل برای پروژه‌های هوشمندسازی ماشین‌های خود از این لایبرری استفاده کرده است). 

از این پس، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از لایبرری فایر نوشته شده توسط گوگل، به سادگی کدهای خود را به Command Line Interface تبدیل کنند (منظور اجرای دستورات در ترمینال و دریافت نتیجه به‌ عنوان یک خروجی است)؛ بنابراین امکان جابه‌جا شدن بین بَش و پایتون، بسیار ساده‌تر از گذشته شده است.

همان‌طور که پیش از این گفته شد، مهندسان شرکت گوگل از لایبرری پایتون فایر برای توسعهٔ سایر ابزارها استفاده نموده‌اند که از آن جمله می‌توان به Python Imaging Library و ابزاری برای هوشمندی ماشینی مربوط به پروژهٔ Google Brain که وظیفه مدیریت آزمایش‌ها را بر عهده داشت اشاره کرد. به گفته‌ٔ Dave Bieber،‌ یکی از اعضای تیم مهندسی نرم‌افزار Google Brain:

دیگر نیازی نیست به تعریف آرگومان‌های ورودی توابع، راهنمای استفاده از برنامه یا حتی نوشتن یک فانکشن main نخواهید داشت تا مشخص کنید برنامه چگونه باید کار کنه!

امکاناتی همچون تکمیل کردن دستور با استفاده از کلید Tab و همچنین مستندسازی از جملهٔ مزایای استفاده از این لایبرری است. فایر می‌تواند بر روی هر آبجکتی اجرا شود؛ آبجکت‌هایی همچون فانکشن‌ها، کلاس‌ها و ماژول‌های برنامه (برای آشنایی بیشتر با مفهوم بَش، به آموزش درآمدی بر اسکریپت‌نویسی در محیط لینوکس مراجعه نمایید).

این ابزار به برنامه‌نویس کمک می‌کند تا بهتر بتواند برنامهٔ خود را دیباگ کند و همچنین کد موجود را به یک اینترفیس کامندلاینی تبدیل کند؛ همچنین برای برنامه‌نویسان راحت‌تر است که از REPL با Fire استفاده کنند. علاوه بر این، اینترفیس‌های کامندلاینی که با فایر ایجاد می‌شوند شامل وضعیت Interactive (تعاملی) هستند و برای انجام این کار کافی‌ است تا Command Line Interface را با فِلگ interactive-- اجرا کنید تا بتوانید خروجی دستورات خود را ببینید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon