PTVS: معرفی ابزاری مایکروسافتی برای دولوپرهای پایتون

PTVS: معرفی ابزاری مایکروسافتی برای دولوپرهای پایتون

مایکروسافت در سال‌های اخیر از شرکتی که اپن‌سورس را مانند غده‌ای سرطانی توصیف می‌کرد، به یکی از بزرگ‌ترین مشارکت‌کنندگان در این زمینه تبدیل شده است و هر روز خبرهای بیشتری دربارهٔ این غول تکنولوژی و اقدامات تأثیرگذارش در جامعهٔ اپن‌سورس می‌شنویم. در همین راستا، در این پُست قصد داریم با ابزاری که این شرکت برای دولوپرهای پایتون تحت‌عنوان Python Tools for Visual Studio یا به اختصار PTVS عرضه کرده آشنا شویم.

Python Tools for Visual Studio به‌ طور کاملاً رایگان و اپن‌سورس در اختیار دولوپرهای پایتون قرار گرفته است. این ابزار توسط مایکروسات طراحی و پشتیبانی شده و شامل مشارکت‌های مختلفی از طرف جامعهٔ اپن‌سورس نیز بوده است. برخی از بارزترین ویژگی‌های PTVS عبارتند از:

ویرایش
Visual Studio نرم‌افزاری است که کدهای‌تان را به خوبی خواهد شناخت. اگر اجازه بدهید، این IDE می‌تواند به وسیلهٔ تولتیپ‌ها، تکمیل خودکار کد و بلوک‌های کد موجود در آن، بازده‌ٔ شما را در توسعهٔ پروژه‌های پایتون بیشتر کند.

لایبرری
لایبرری‌های به اصلاح Third-party، سریع‌ترین مسیر برای حل مشکلات‌تان هستند و Visual Studio ادیتوری است که لایبرری‌های مورد نیازتان را پیدا کرده و نصب می‌کند. با پشتیبانی از PyPI، به راحتی می‌توانید پروژه‌ها و وابستگی‌هایشان را مدیریت نمایید.

دیباگ
هیچ یک از ما نمی‌توانیم ادعا کنیم همیشه بهترین کد را می‌نویسیم، اما می‌توانیم خیال‌مان را از این بابت راحت کنیم که وقتی اشتباهی را مرتکب می‌شویم، Visual Studio در حل آن به ما کمک خواهد کرد. بدین ترتیب، می‌توانید کدهایتان را بگردید، حالت‌های مختلف را مشاهده یا تغییر دهید و بدون توجه به سیستم‌عامل، با برنامهٔ خود تعامل داشته باشید.

سورس کنترل
با استفاده از PTVS، دیگر ابزارهایی همچون Git و Team Foundation Server یا به‌ اختصار TFS را بدون نیاز به محیط کامندلاینی در اختیار خواهید داشت. 

یونیت تست
دولوپرهای پایتون می‌توانند تغییرات مد نظر را مستقیماً درون ادیتور ارزیابی نمایند و بدون نیاز به خارج شدن از محیط Visual Studio مطمئن شوند که کدهایشان به‌ درستی کار می‌کنند یا خیر. از طریق محیط Test Window نیز می‌توان تست‌های مختلف را بررسی، ویرایش و اجرا نمود.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon