ProtonMail Bridge: ابزاری برای رمزنگاری Outlook ،Thunderbird و Apple Mail

ProtonMail Bridge: ابزاری برای رمزنگاری Outlook ،Thunderbird و Apple Mail

ProtonMail ابزاری برای رمزنگاری ایمیل است که در حال حاضر نسخۀ تحت وب و آنلاین رمزنگاری کامل آن تحت عنوان ProtonMail Bridge در دسترس کاربران Outlook ،Thunderbird و Apple Mail قرار گرفته است.

پس از دانلود و نصب، این برنامه در پشت صحنه به عنوان یک سرور لوکال ایمیل اجرا می‌شود. ابزار Bridge ارتباطی مستقیم با سرورهای رمزنگاری ایمیل ProtonMail ایجاد می‌کند که این ارتباط از طریق API اختصاصی این سرویس صورت می‌گیرد. این کار تمامی مزایای رمزنگاری کامل را به همراه داشته و امکان دسترسی به محتوا را به صفر می‌رساند. به عبارت دیگر، حتی خود ProtonMail نیز قادر به دسترسی به محتوای ایمیل‌ها نیست.

در حال حاضر راه‌حل‌های به اصطلاح Third-party که عملیات رمزنگاری را روی محیط دسکتاپ ارائه می‌دهند خیلی هم جدید نیستند اما ProtonMail این مزیت را دارا است که نیازی به تغییرات در رفتار و عملکرد کاربران برای استفاده از آن ندارد.

برای مثال، برخلاف ابزار GPG، ابزار Bridge‌ فقط نیاز به یک تنظیم اولیه به همراه یک آموزش تصویری ساده برای انجام تنظیمات دارد (GPG یک نرم‌افزار آزاد برای رمزنگاری است که از محیطی گرافیکی برای این امر استفاده می‌کند و عموماً برای محیط‌های دسکتاپی GNU Linux‌ استفاده می‌شود). همچنین پس از نصب، کاربران دیگر نیازی ندارند که نگران نصب پلاگین‌ها، مدیریت کلیدها و یا تغییر نحوۀ ارسال و دریافت ایمیل‌ها باشند.

در یک کلام، در دنیایی که کاربران هنوز در حفظ امنیت رمزعبور اطلاعات خود استاد و ماهر نشده‌اند، ProtonMail یکی از سخت‌ترین و بزرگترین مشکلات در این زمینه را برطرف ساخته است.

نظرات

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: