Playground: لابراتوار دیزاین Andy Rubin (خالق اندروید)

Playground: لابراتوار دیزاین Andy Rubin (خالق اندروید)

Andy Rubin، خالق سیستم‌عامل اندروید که پس از مدتی آن را به گوگل فروخت، شتابدهندهٔ Playground را با 300 میلیون‌ ‌دلار سرمایهٔ اولیه در سال 2015 ایجاد کرد به طوری که متمرکز بر دیزاین سخت‌افزار است که از ایده‌های نو حمایت می‌کند تا روانهٔ بازار شوند.

Playground به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا هم از تجربهٔ اندی روبین و هم بقیه سرمایه‌گذارانی که خودشان محصولات مهمی تولید کرده‌اند بهره ببرند و همچنین کمک می‌کند تا یک فضای کار برای فعالیت‌های خود داشته باشند. چند نمونه از محصولاتی که Playground کمک کرده تا به بازار عرضه شوند عبارتند از:

Phin 
یک سیستم هوشمند مانیتورینگ استخر است که از سنسورهایی برای اندازه‌گیری مواد شیمیایی آب استفاده می‌کند و یک اپ موبایل و سرویس عضویت هم دارد که مواد شیمیایی مورد نیاز برای حفظ کیفیت آب را برای مشتری ارسال می‌کند. این اولین محصول شرکت connectedYard، یکی از استارتاپ‌های مورد حمایت Playground، است. 

Lighthouse 
یک دوربین خانگی هوشمند است که می‌تواند فرد یا مراسم خاصی که قبلاً در خانه بوده است را در حافظهٔ خود سرچ کند و وقتی مورد مشکوکی اتفاق افتاد، به صاحب‌خانه نشان دهد (برای مثال، فرار سگ خانه یا ورود پنهانی یک نفر به منزل).

Uavionix 
یک شرکت تولید سخت‌افزار‌های هوایی است که قطعات ارتباطی تولید می‌کند تا پهپادها بتوانند با سیستم کنترل ترافیک هوایی و بقیه پهپادها و همچنین هواپیمای سرنشین‌دار بهتر ارتباط برقرار کنند.

RightHand Robotics 
یک شرکت رباتیک که دست‌هایی رباتیک به‌ نام RightPick تولید می‌کند که این محصول برای بسته‌بندی سفارشات شرکت‌های خدماتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

Nauto 
این شرکت دوربین‌های داخلی و خارجی برای خودروها تولید می‌کند که وقتی راننده حواسش پرت شود، با استفاده از #هوش‌ مصنوعی وی را آگاه می‌کند تا حواسش به جاده باشد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon