PixelSynth: ابزاری جاوااسکریپتی برای تبدیل تصاویر به موسیقی

PixelSynth: ابزاری جاوااسکریپتی برای تبدیل تصاویر به موسیقی

اگر تاکنون به فکر شما هم خطور کرده است که اگر می‌توانستیم ببینیم موسیقی مرتبط با یک تصویر به چه شکل است، چه‌قدر خوب می‌شد، خبر خوب این است که سرویسی با استفاده از WebAudio ،JavaScript و Canvas تبدیل تصویر به موسیقی را امکان‌پذیر ساخته است. 

Chrome Experiment چیست؟ 
طبق آنچه در وب‌سایت Chrome Experiment گفته شده، هدف اصلی این سایت آن است که پروژه‌های خلاقانهٔ برنامه‌نویسان سراسر جهان را به نمایش گذاشته و در برابر چشمان تمام دولوپرها قرار دهد. 

PixelSynth سرویسی است که توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام Olivia Jack ایجاد شده است. PixelSynth که با زبان جاوااسکریپت خلق شده است، از WebAudio و Canvas استفاده کرده و از تصاویر و نقاشی‌ها به عنوان مبنای ساخت و خلق صداهای جدید بهره می‌گیرد (بر اساس اظهاراتی که در وب‌سایت Chrome Experiment آمده، ساخت PixelSynth الهام گرفته شده از ANS Synthesizer است که توسط Evgeny Muzin در سال ۱۹۳۷ خلق شده بود.)

در PixelSynth خلق و ایجاد نُت‌ها و آهنگ‌های جدید بسیار ساده به نظر می‌رسد؛ تمام کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب یک عکس از فهرست داده شده یا آپلود کردن تصویر دلخواه و سپس شنیدن موسیقی مرتبط با آن است. همچنین گزینه‌های زیادی برای کاستومایز کردن مانند روشنایی، تضاد، سرعت، فاصله و ... برای این افزونه در نظر گرفته شده است. به علاوه، شما هنگام استفاده از PixelSynth قادر هستید که تصاویر را خودتان خلق کرده و به صورت هم‌زمان آن‌ها را نیز به موسیقی تبدیل کنید.

در خاتمه، نوبت به شما است تا PixelSynth را تست کرده و نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon