Phaser: فریمورکی اپن‌سورس برای ساخت بازی‌های دوبُعدی HTML5

Phaser: فریمورکی اپن‌سورس برای ساخت بازی‌های دوبُعدی HTML5

Phaser فریمورکی سرگرم‌کننده برای اجرای بازی‌های دوبُعدی به‌ صورت رایگان و سریع است. با استفاده از این فریمورک، کاربران می‌توانند بازی‌های تولیدشده با تکنولوژی HTML5 را بر روی مرورگر در دسکتاپ و تلفن همراه خود اجرا کنند؛ همچنین این فریمورک از دو ای‌پی‌آی Canvas و WebGL نیز پشتیبانی می‌کند که از آن‌ها در جهت ارائهٔ گرافیک دوبُعدی و سه‌بُعدی برای بازی‌ها استفاده می‌شود.

با استفاده از این فریمورک اپن‌سورس، کاربر می‌تواند دو API مذکور را در مرورگرهای تحت دسکتاپ و گوشی‌های هوشمند اجرا کند. همچنین با استفاده از یک ابزار جانبی نیز می‌توان بازی‌های اجراشده در این فریمورک را در آی‌اواس، اندروید و اپلیکیشن‌های نِیتیو (اَپ‌هایی که مختص یک پلتفرم خاص هستند) اجرا کرد.

لازم به ذکر است که برای توسعهٔ این فریمورک، از زبان‌های برنامه‌نویسی TypeScript و JavaScript استفاده‌ شده است. همچنین Phaser هم‌راستا با جامعهٔ اپن‌سورس، توسط تیم Photon Storm توسعه و نگهداری می‌شود؛ در نتیجهٔ این پشتیبانی سریع و ارائه یک API دولوپرپسند، Phaser در حال حاضر یکی از فریمورک‌های بازی محبوب در گیت‌هاب است (مشاهدهٔ ریپازیتوری گیب‌هاب Phaser).

کاربر میهمان

دوست گرامی شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید

پیشنهادات بیشتر سکان بلاگ برای شما

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: