Phaser: فریمورکی اپن‌سورس برای ساخت بازی‌های دوبُعدی HTML5

Phaser: فریمورکی اپن‌سورس برای ساخت بازی‌های دوبُعدی HTML5

Phaser فریمورکی سرگرم‌کننده برای اجرای بازی‌های دوبُعدی به‌ صورت رایگان و سریع است. با استفاده از این فریمورک، کاربران می‌توانند بازی‌های تولیدشده با تکنولوژی HTML5 را بر روی مرورگر در دسکتاپ و تلفن همراه خود اجرا کنند؛ همچنین این فریمورک از دو ای‌پی‌آی Canvas و WebGL نیز پشتیبانی می‌کند که از آن‌ها در جهت ارائهٔ گرافیک دوبُعدی و سه‌بُعدی برای بازی‌ها استفاده می‌شود.

با استفاده از این فریمورک اپن‌سورس، کاربر می‌تواند دو API مذکور را در مرورگرهای تحت دسکتاپ و گوشی‌های هوشمند اجرا کند. همچنین با استفاده از یک ابزار جانبی نیز می‌توان بازی‌های اجراشده در این فریمورک را در آی‌اواس، اندروید و اپلیکیشن‌های نِیتیو (اَپ‌هایی که مختص یک پلتفرم خاص هستند) اجرا کرد.

لازم به ذکر است که برای توسعهٔ این فریمورک، از زبان‌های برنامه‌نویسی TypeScript و JavaScript استفاده‌ شده است. همچنین Phaser هم‌راستا با جامعهٔ اپن‌سورس، توسط تیم Photon Storm توسعه و نگهداری می‌شود؛ در نتیجهٔ این پشتیبانی سریع و ارائه یک API دولوپرپسند، Phaser در حال حاضر یکی از فریمورک‌های بازی محبوب در گیت‌هاب است (مشاهدهٔ ریپازیتوری گیب‌هاب Phaser).

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon